Zobrazit více souborů v seznamu posledních souborů v aplikaci Word 2016

Microsoft Word 2016 v sadě Microsoft 365 vám poskytuje rychlý přístup k souborům, na kterých jste nedávno pracovali. Věděli jste, že můžete změnit počet dokumentů, které se tam objevují? Zde je způsob, jak přizpůsobit tento seznam, aby vaše zpracování textu bylo rychlé a efektivní.

Seznam posledních dokumentů se nachází v nabídce Soubor v horní nabídce aplikace Word. Na levé liště, která se zobrazí, klikněte na Otevřít. Vyberte možnost Poslední a vpravo uvidíte seznam posledních dokumentů. Jednoduše klikněte na dokument, který chcete otevřít. Pokud jste dosud nepracovali s žádnými dokumenty, bude tato oblast prázdná.


Změna nastavení naposledy zobrazených dokumentů

Ve výchozím nastavení aplikace Microsoft Word v sadě Microsoft 365 nastavuje počet posledních dokumentů na 25. Toto číslo můžete změnit pomocí těchto jednoduchých kroků:

  1. Klikněte na Soubor v horní nabídce.

  2. vybrat možnosti v levé liště otevřete okno Možnosti aplikace Word.

  3. vybrat pokročilý v levém sloupci.

  4. Přejděte dolů na Zobrazit podsekce.

  5. Vedle možnosti „Zobrazit tento počet posledních dokumentů“ nastavte požadovaný počet posledních dokumentů, které se mají zobrazit.

Pomocí seznamu rychlého přístupu

Pod tímto si všimnete položky zaškrtávacího políčka „Rychlý přístup k tomuto počtu posledních dokumentů“. Ve výchozím nastavení není toto políčko zaškrtnuto a je nastaveno na čtyři dokumenty.

Zaškrtnutím této možnosti se na levém panelu v nabídce Soubor zobrazí seznam rychlého přístupu k vašim posledním dokumentům, který nabízí ještě rychlejší přístup k minulým dokumentům.


Nové funkce aplikace Word 2016

Pokud jste v aplikaci Microsoft Word 2016 nováčkem, udělejte si krátký pětiminutový návod, co je nového.