Netflix chystá seriál Tomb Raider, tady je datum jeho uvedení


Po úspěchu Zaklínače přichází na streamovací platformu také Lara Croft. Půjde o animovaný seriál z produkce společnosti Legendary.

Netflix se i nadále zaměřuje na svět videoher, po obrovském úspěchu Zaklínače a projektech o Resident Evil nyní přichází s novým animovaným seriálem o Tomb Raiderovi, jednom z nejoblíbenějších produktů hráčů po celém světě.

Oznámení přichází u příležitosti 25. výročí videohry s ikonickou hrdinkou Larou Croft. První díl byl vydán v roce 1996 společností Eidos Interactive a vyvinula ho firma Core Design. Jedná se o dynamické dobrodružství, ve kterém musí archeoložka Lara Croft splnit řadu misí uprostřed mnoha nebezpečí a obtíží. V roce 2006 jí byla dokonce udělena hvězda na "Walk of Game" a byla zapsána do Guinnessovy knihy rekordů jako nejznámější videoherní hrdinka na světě. O filmy a komiksy inspirované touto postavou, která je nyní připravena oficiálně přistát ve vesmíru streamovacích platforem, nebyla nouze.

Netflix pracuje na Tomb Raiderovi: co víme

Prozatím o novém projektu uniklo jen málo podrobností, ale víme, že animovaný seriál bude pokračováním Shadow of the Tomb Raider, poslední trilogie vydané v roce 2018. Produkovat ho bude společnost Legendary, která v současnosti pracuje také na seriálu podle filmu Ostrov lebek (film je k dispozici na Infinity).

Seriál napíše Tasha Huo, která se podílela i na Zaklínači. Zároveň se rozšiřuje svět Tomb Raider, protože v posledních měsících byl oznámen nový film s Alicií Vikander v roli Lary Croft.


Netflix sází na videohry

Tyto novinky zřejmě navazují na dva trendy, na kterých se Netflix v posledních letech veze: jednak na zaměření na animované seriály a anime, tedy žánry, které jsou na této platformě velmi úspěšné, a jednak na tvorbu pořadů podle úspěšných videoher. Tento trend se ukázal jako velmi úspěšný a série Zaklínač patří v posledních letech k nejsledovanějším. Na Netflixu budou brzy k dispozici i další adaptace videoher, od Assassin's Creed po Splinter Cell a Resident Evil.

Ti, kdo jsou fanoušky tohoto žánru, mohou na Netflixu stále najít několik titulů. Mezi nimi je i film Strážci hrobky, směs hororu a dobrodružství, který vypráví příběh záchranného týmu, jenž se vydává hledat tým archeologů, kteří se ztratili ve vzduchu. Ocitnou se v kobce, kde musí čelit smrtícím pavoukům.

A když už jsme u filmů inspirovaných videohrami, Netflix nabízí také snímek Resident Evil: Afterlife s Millou Jovovich v hlavní roli, inspirovaný stejnojmennou videohrou. Mezi novinky patří film Stará garda s Charlize Theron v hlavní roli, který vyjde v roce 2020. Vychází z komiksu Stará garda 1 - Zahajovací palba, který napsal Greg Rucka, a vypráví příběh skupiny žoldáků, kteří se snaží bojovat, aby se zachránili před zkázou.

Předplatitelé služby Amazon Prime Video zase mohou sledovat řadu filmů inspirovaných hrou Tomb Raider, včetně stejnojmenného filmu z roku 2018 a filmů s ikonickou Angelinou Jolie, které jsou však placené.

Svět videoher - a konkrétně Tomb Raider - se zkrátka bude rozšiřovat a obsazovat stále více streamovacích platforem.