Jak sledovat Ligu národů v přímém přenosu zdarma


První ročník Ligy národů začíná 6. září 2018. Jak turnaj národních týmů probíhá a jak ho sledovat ve streamu

Od čtvrtka 6. září 2018 do soboty 8. září 2018 začne první den Ligy národů, nové soutěže národních týmů Uefa, v níž se hraje o čtyři místa zajišťující přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Liga národů se skládá ze čtyř různých lig, kterých se účastní celkem 55 zemí, o jejichž účasti rozhoduje UEFA podle žebříčku národních týmů. To znamená, že v každé lize jsou týmy, které jsou si v žebříčku velmi blízko a které by měly být na papíře vyrovnané. To by mělo zvýšit atraktivitu podívané. V každé lize jsou 4 skupiny, které jsou rozděleny takto: Liga A, 12 týmů, 4 skupiny po 3 týmech; Liga B, 12 týmů, 4 skupiny po 3 týmech; Liga C, 15 týmů, 1 skupina po 3 týmech, 3 skupiny po 4 týmech; Liga D, 6 týmů, 4 skupiny po 4 týmech. Itálie, jakožto jeden z nejvýše postavených týmů v žebříčku UEFA, je zařazena do Ligy A ve skupině 3 s Portugalskem a Polskem.

Jak funguje Liga národů

Jak již bylo zmíněno výše, cílem Ligy národů je bojovat v každé lize o místo na příštím Euru 2020. Jak? Jednoduše, každá liga bude mít svůj vlastní běh. Čtyři vítězové skupin z každé divize se utkají ve dvou semifinále a finále, přičemž vítěz postoupí na mistrovství Evropy bez kvalifikace. Pokud tým, který vyhraje svou skupinu Ligy národů, již postoupil na Euro 2020, bude se za postupujícího do závěrečné fáze turnaje považovat druhý tým ve skupině daného týmu. Zajímavé jsou také sestupy. První postupující z každé skupiny lig D, C a B nahradí v budoucím ročníku Ligy národů poslední postupující ze skupin lig A, B a C.


Jak sledovat živé vysílání italských zápasů Ligy národů s RaiPlay

Televizní práva na zápasy Azzurri získala společnost RAI. Pokud nejsme v den zápasu doma, můžeme se na webové stránky RaiPlay připojit z chytrých telefonů, tabletů nebo počítačů a sledovat živé přenosy zápasů z mobilních zařízení. Není třeba žádné předplatné ani registrace.


Jak sledovat přímý přenos Ligy národů na Mediaset OnDemand

Mediaset získal práva na všechny zápasy Ligy národů kromě zápasů italské reprezentace. Nebudeme moci sledovat všechny zápasy volně vysílané, ale pouze ty, které čas od času vybere Mediaset, který by však na kanálech Canale 5, Italia 1 a Canale 20 měl kvůli marketingovým výhodám vysílat všechny nejzajímavější zápasy každé ligy. Zbývající zápasy budou vysílány na kanálech Premium. Jak můžeme sledovat bezplatné zápasy Ligy národů na Mediasetu? Není nic jednoduššího, stačí navštívit webové stránky Mediaset TV nebo si stáhnout aplikaci Mediaset On Demand. Funguje na tabletech a chytrých telefonech (Android a iPhone). Po připojení ke službě se stačí připojit k vybranému kanálu a z našeho zařízení se začne vysílat přímý přenos Ligy národů.

Kdy bude hrát Itálie?

Každá skupina má první a odvetný zápas, toto jsou termíny italských závazků v Lize národů: 7. září Itálie-Polsko (Bologna), 10. září Portugalsko-Itálie, 14. října Polsko-Itálie, 17. listopadu Itálie-Portugalsko (Milán). V případě, že se náš národní tým kvalifikuje do finálové fáze, bude hrát proti ostatním nejlepším týmům své ligy od 5. do 9. června, přičemž místo konání bude upřesněno.