Jak si zahrát Hada v rozšířené realitě


Nokia zpřístupnila na Facebooku verzi hry Snake v rozšířené realitě: náš obličej se promění v hada a my začneme jíst jablka

Samotné slovo Snake v každém z nás vyvolá nádherné vzpomínky. Celá odpoledne strávená s naší Nokií ve snaze dokončit hru a překonat nejsložitější úrovně. Od chvíle, kdy se finská společnost vrátila na trh se svými mobilními telefony starého stylu (Nokia 3310 a Nokia 8110), je had jedním z nejzajímavějších prvků. Verze 2.0 hry nabízí stejné vzrušení a napětí.

Nokia však nezůstala jen u nové verze pro mobilní telefony a v souladu s trendem posledních let vyvinula verzi hry Snake pro rozšířenou realitu. Pomocí přední a zadní kamery chytrého telefonu se hlava uživatele promění v hlavu hada a okolní prostředí se stane naším hřištěm. Společnost Nokia tuto novou verzi hry Snake vyvinula ve spolupráci se společností Facebook, kde již byla k dispozici hra Snake Real World.

Jak aktivovat hru Snake v rozšířené realitě

K hraní nové verze hry Snake nepotřebujete nejnovější smartphone, ale pouze zařízení se dvěma fotoaparáty (jedním předním a jedním zadním) a nainstalovanou aplikací Facebook. Po přihlášení do sociální platformy klikněte na ikonu fotoaparátu a vyberte filtr Hadí maska z těch, které jsou k dispozici ve spodní části. V tu chvíli se váš obličej promění v hada (díky maskám rozšířené reality dostupným na Facebooku) a okolní prostředí se promění ve velké hřiště. Pokud se nacházíte v parku, stačí pohybovat smartphonem a zjišťovat, kde se skrývají jablka.

Díky integraci služby Facebook Live můžete svá dobrodružství s novou verzí hry Snake vysílat živě a čekat na komentáře svých přátel.

Hra je k dispozici pro jakýkoli smartphone, nejen pro telefony Nokia. Pokud na Facebooku nenajdete filtr Hadí maska, aktualizujte aplikaci.