Jízda na kole se Zwiftem, simulátorem závodů ve virtuální realitě


Software pro indoor cycling využívá senzory, které zobrazují náš pokrok na obrazovce a vyzývají ostatní uživatele s avatarem

Znáte Zwift? Pokud vysvětlíme věci tak, jak jsou, můžeme je popsat jako software pro indoor cycling. Ve skutečnosti je to však mnohem víc. Je to komunita nadšenců, kteří rádi sdílejí své tréninky a závody virtuálně. Spojení her, fitness a sociálních sítí.

Jak Zwift funguje. Aniž bychom zacházeli do přílišných podrobností, Zwift je software určený pro lidi, kteří rádi jezdí na kolečkových bruslích doma nebo v tělocvičně. Díky obrazovce vidíme svého avatara, jak provádí činnost svým vlastním tempem. Můžeme se projet se vzdáleným přítelem nebo se zúčastnit skutečného závodu proti ostatním uživatelům. Můžeme si také vybrat trasu, kterou preferujeme. Non c’è bisogno di attrezzature di ultima generazione, i sensori sono infatti applicabili su quasi tutte le biciclette da corsa con rulli. Ovviamente questi sensori cambiano la difficoltà in base al percorso scelto. Se siamo in salita, pianura o discesa.

Prezzi e vantaggi

zwift-personalizzazione.jpgFonte foto: Web

Come personalizzare Zwift

Abbonarsi a Zwift è semplice e costa circa 10 dollari al mese. Non è pensato solo per gli esperti di ciclismo, anzi è possibile scegliere tra percorsi e allenamenti anche per principianti. Non è ancora molto famoso anche se gli utenti sono molto contenti delle funzioni del servizio, tanto che la media di un allenamento per utente è più lunga di un’ora. Un dato significativo se consideriamo che parliamo di un esercizio comunque indoor. Il suo punto di forza è l’aspetto del gioco e la voglia di superare i propri limiti o di battere gli avversari. Dokonce i Mark Zuckerberg chválil Zwift a jeho potenciál poté, co si ho vyzkoušel při rehabilitaci.


Budoucnost fitness s gamifikací

zwift-interfaccia.jpg

Rozhraní Zwiftu

Jedním z hlavních problémů při vývoji Zwiftu je použití médií a technologií, které ještě nejsou tak rozšířené. Ne každý má válce a ne každý chce trénovat v tělocvičně nebo v hale. Aspekt výzvy by však mohl být pro Zwift přínosem. Mít profil s avatarem a osobními statistikami, vyzývat ostatní, vybrat si značku a typ kola a dokonce i barvy dresu. A v tomto smyslu se společnost snaží zlepšit tím, že do roku 2017 zařadí nové aspekty, jako jsou kníry, bradky, šperky a podobně, a zavede hlasovou interakci během jízdy. Konečným plánem Zwiftu je přeměnit vše na mobilní aplikaci, která bude zpočátku dostupná pouze pro iOS a usnadní používání služby. Aspekt, který by mohl rozšířit pole působnosti o maratony. Není náhodou, že tento startup nedávno získal finanční prostředky ve výši 25 milionů dolarů. Není přesně známo, kdo byli "mecenáši", ale zdá se, že pocházeli ze známé londýnské společnosti, která se mimo jiné zabývá videohrami.


Možný budoucí vývoj

Je pravděpodobné, že se Zwift výrazně zaměří na virtuální realitu, i když je zatím obtížné si představit použití hledí pro dlouhé tréninky nebo závody ve VR. Místo toho se spíše chystá vyvíjet a spolupracovat s tělocvičnami a výrobci rotopedů a běžeckých pásů, aby do nich aplikaci přímo zabudovala. Generální ředitel Eric Min říká, že chce vytvořit nejaktivnější existující fitness platformu na sociálních sítích. Min také zvyšuje faktor bezpečnosti pro cyklisty v interiéru. Žádné starosti s auty, jízdními řády nebo nepřátelskými oblastmi.

(Úvodní video Indoor Cycling Outdone je z YouTube)

Některá videa v této sekci byla převzata z internetu, a proto jsou hodnocena jako veřejně dostupná. Pokud mají účastníci těchto videí nebo autoři námitky proti jejich zveřejnění, stačí požádat o jejich odstranění zasláním e-mailu na adresu: [email protected]. Video co nejdříve odstraníme.