Jak vybrat hledí pro virtuální realitu


Před nákupem hledí pro virtuální realitu je třeba zvážit mnoho faktorů, od ceny přes technické vlastnosti až po příslušenství

Virtuální realita je budoucnost. Z pouhé novinky pro pár vyvolených tato technologie přitahuje stále více nových uživatelů. Částečně i díky masivnímu rozšíření platforem a hledáčků pro VR, které jsou navíc dostupné za velmi nízké ceny.

LG nebo Samsung. Nebo Microsoft či Google. Nezapomeňte na HTC a Acer. Do virtuální reality se vrhlo mnoho společností, z nichž každá vyrábí vlastní hledí. Stejně jako ve většině případů je pro spotřebitele obtížné se správně rozhodnout, když je nabídka tak bohatá. Před nákupem displeje VR je nutné provést několik hodnocení a zohlednit některé proměnné. První otázka, kterou bychom si měli položit, zní: k čemu potřebuji hledí VR? Chci ji používat ve smartphonu, na herní konzoli nebo v počítači? V závislosti na platformě se zařízení mění a s ním i jeho cena.

Faktory, které je třeba zvážit před nákupem hledí: cena

Druhým prvkem, který souvisí s prvním, je cena. Průměrná cena hledí VR začíná na 10 EUR a může se vyšplhat až na 650 EUR. Mezi nejlevnější, běžně za 100 €, patří ty pro chytré telefony. Na druhém místě jsou stínítka PlayStation, která mohou stát až 400 eur. Nejdražší zařízení pro virtuální realitu jsou ta pro počítače, která stojí více než 600 eur.


Zařízení

Další věcí, kterou je třeba zvážit, je, na jakém zařízení budete hledí VR používat. Pokud máte Play Station, jaký smysl by mělo kupovat prohlížeč pro chytré telefony? Žádné. Navíc by bylo dobré spojit hledí se značkou zařízení nebo platformy VR, na které se bude používat. Pro Samsung Galaxy S7 nebo S8 je nejlepší koupit si zařízení Samsung Gear VR. Uživatelé Google Pixel by si měli koupit Google DayDream View. Pokud máte místo toho iPhone, zkontrolujte, zda je hledí, které chcete koupit, kompatibilní.


Technické vlastnosti

Pak byste měli zvážit technické vlastnosti hledí. I v těchto situacích je důležité mít na paměti jeho použití. Některé z nich jsou poněkud složitější a jsou určeny pouze pro odbornou veřejnost. Nejjednodušší jsou bezdrátové a mobilní vizory: stačí si stáhnout aplikaci. Správnou volbou by mohly být vizory Samsung nebo Google. Pokud se naopak chcete ponořit do plnohodnotného virtuálního zážitku, můžete zvážit koupi složitějších virtuálních brýlí, jako je HTC Vive nebo PlayStation VR. Tato zařízení lze propojit s kamerami a dalšími sledovacími systémy. Je zřejmé, že cenovka se tím zvyšuje.

Příslušenství

Další funkcí, kterou nelze podcenit, je příslušenství, které lze ke kšiltu přidat. Existují všechny typy a ceny. Pomůcky pro zařízení VR jsou velmi důležité a umožňují nám lépe zvládat zážitek z virtuální reality bez většího úsilí. Ovladač nám například zabrání pohybovat hlavou nebo očima, abychom hru zapnuli nebo vypnuli. A některé z nich se důrazně doporučují. Opět bude záležet na tom, jak je budeme používat. Pokud jste se rozhodli pořídit si PlayStation VR, je důležitým příslušenstvím pohybový ovladač Move od Sony.