Jak si zahrát klasiky od Segy, Nintenda a Atari na smartphonu


Od Super Maria přes Sonica až po Pac-Mana a Tetris. Klasické videohry miluje každý, tady je návod, jak si je stáhnout do smartphonu

Klasické videohry mají i po letech své kouzlo. Existuje řada způsobů, jak si je zahrát na počítači nebo konzoli, ale co když si chcete vyzkoušet starý titul od Nintenda nebo Segy na svém smartphonu? Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

Mít v telefonu starou videohru je velmi pohodlné. Můžete je hrát ve vlaku i na cestách. Mnoho z těchto titulů navíc nevyžaduje k dobrému fungování mnoho technických funkcí smartphonu a také spotřebovávají méně energie než dnes vyvíjené hry. Abychom si mohli začít oprašovat hry od Nintenda z 90. let, stačí přejít do obchodu v telefonu a vyhledat starý titul. Mnoho her od společností Sega, Atari a Nintendo bylo vývojáři přepracováno a nyní jsou k dispozici ke stažení.

Super Mario

Velkou klasikou Nintenda, kterou mnozí označují jako Videohru, je Super Mario. Nejnovějším titulem spojeným s nejslavnějším herním instalatérem je Super Mario Run. Nejedná se sice o hru s historickým nádechem, ale přesto vzbudila pozornost mnoha uživatelů jak na Androidu, tak na iOS. "Kompletnější" řešení v tom smyslu, že je zde více úrovní, je Super Mario Run Kingdom. Zde musíme vybudovat své království procházením různých úrovní. Tuto aplikaci si můžete stáhnout také do iPhonu a Androidu. Existují i další tituly Super Mario, z nichž některé jsou velmi staré, zejména v obchodě Google Play.


Pac-Man

Která hra vyvolává vzpomínky na staré časy v herně nebo baru více než Pac-Man? Žádné. Původní verze hry od společnosti Bandai Namco je k dispozici pro Android i iOS. A hra pro chytré telefony je zábavnější než originál. Ve skutečnosti přidali mise a různé úrovně k dokončení.


Atari Classics

Můžete jedním kliknutím získat asi 100 různých videoher? Ano, můžete. Stačí si stáhnout aplikaci z klasických her Atari. To je však možné pouze v systému iOS. Seznam zahrnuje všechny nejoblíbenější tituly, jako jsou Centipede, Missile Command, Pong a Asteroids. Pro zájemce lze na internetu nalézt také joystick Atari Arcade Duo Powered. Ovladač kompatibilní s iPhonem, se kterým si můžete zpestřit hraní starých videoher.

Q*bert

Q*bert je titul pro opravdové fanoušky a nostalgiky. Existují uživatelé, kteří strávili hodiny a hodiny svého dětství řešením hádanek v této videohře. Nyní si můžete vyzkoušet tento titul, který je v současné době k dispozici pro iOS i Android. Oproti původní verzi aplikace byla vylepšena 3D grafika a přidány nové úrovně. Kromě klasického nepřítele, hada Coilyho, je tu celá řada nových postav. Například Uppercut, Homer a Treasure Chest.

Gurk

Jedná se o 8bitové RPG. Navzdory grafice se však díky příběhu a postavám stala kultovním titulem mezi mnoha herními nadšenci. Je to klasická hra, která potěší nostalgické fanoušky NES. Původně byla určena pro starší modely Nokia, ale nyní je k dispozici pro všechny modely se systémem Android. A na Google Play najdete také pokračování ságy, konkrétně Gurk II a Gurk III (druhá jmenovaná je k dispozici také v App Store pro iPhone).

Tetris

Při vyslovení názvu se mnohým z nás v mysli vybaví klasická hudba. Mluvíme o Tetrisu. Pokud se chcete vrátit do hry, nemůžete nic moc dělat, stačí přejít do obchodu Google Play nebo App Store a stáhnout si oficiální aplikaci. Upozorňujeme však, že je návyková.

Sonic

Na závěr si představíme další skvělou klasiku, která se zapsala do srdcí mnoha hráčů, a to Sonica. Přesně tak, Sonic the Hedgehog, jeden z nejhranějších titulů společnosti Sega v historii videoher. Existuje několik verzí, z nichž některé jsou velmi aktuální, a pak klasická verze, kterou najdete jak na iOS, tak na Androidu.

.