Jak hrát Hada na Mapách Google


Na 1. dubna Google připravil verzi Map Google, ve které si uživatelé mohou zahrát Hada. Tady je návod, jak to funguje

Jak je již několik let tradicí, Google uctívá datum 1. dubna zábavnou "rybičkou" skrytou (ale ve skutečnosti ne tak docela) v jedné ze svých aplikací: dnes a po celý týden si můžete v Mapách Google zahrát Hada. Vzpomínáte si na slavnou hru s hadem, která vás na přelomu 90. let a roku 2000 držela u telefonu?

Když jste poprvé hráli Hada na telefonu, byla to nejspíš Nokia, která ještě nebyla "chytrá" a měla malý monochromatický displej. Ale nápad byl správný a hra Snake byla v těch letech, kdy ještě neexistovaly sociální sítě, hrána miliony a milionykrát. A hry jste si nemohli stahovat ani z obchodu Play od Googlu (neexistoval ani Android). V té době nebylo neobvyklé vidět v čekárně několik lidí, kteří si krátili čas hraním hry Snake, a to naznačuje, že mezi mnoha "aprílovými žertíky", které nám Google v posledních letech nadělil, je tento možná jedním z nejvítanějších.

Had v Mapách Google

Kdo otevře Mapy Google, nalezne vlevo nahoře klasickou ikonu hlavní nabídky aplikace upravenou tak, aby připomínala bájnou hru s hadem. Po kliknutí na nabídku můžete zvolit možnost "Play Snake": nemusíte nic stahovat, Mapy Google to již udělaly na pozadí při poslední aktualizaci. Místo klasického hada je zde vlak a cílem hry je naložit na palubu co nejvíce cestujících. Stejně jako v původní hře je vlak stále delší a delší a bude pro nás stále obtížnější vyhnout se sjetí z okraje mapy a nárazu do vlastního konvoje.

Snakea si můžete zahrát na Mapách Google s využitím map ulic Káhiry, Sao Paula, Londýna, Sydney, San Franciska, Tokia nebo celého světa. Při prozkoumávání mapy s naším hadem narazíme na historická místa a zajímavosti v různých městech (např. Sfinga v Gaze), a pokud je chytíme, získáme bonusové body. K manévrování s vlakem budeme muset použít dotykovou obrazovku, což na chytrých telefonech není snadné, ale naštěstí je možné hrát Hada na Mapách Google i ze stolních počítačů a notebooků. Stačí otevřít prohlížeč a přejít na stránku snake.googlemaps.com a pomocí klávesnice zadávat příkazy přesněji.