Jak opravit, že Atl.dll nebyl nalezen nebo chybí chyby

Chyby Atl.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL ATL.

V některých případech mohou chyby atl.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybovou zprávu atl.dll lze zobrazit na kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Atl.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby atl.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby atl.dll:

 • Atl.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože atl.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] atl.dll
 • Soubor atl.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: atl.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Protože atl.dll by měl existovat ve složce System32, může se vám zobrazit chyba atl.dll při provádění všech druhů věcí, které vyžadují tento důležitý soubor DLL.

Chybová zpráva atl.dll se například může zobrazit při používání nebo instalaci určitých programů, jako je webový prohlížeč nebo nástroj Obnovení systému, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Atl.dll

Nestahujte atl.dll z webové stránky "Stažení DLL". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii atl.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě atl.dll.

 1. Obnovte soubor atl.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru atl.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor atl.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete soubor atl.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovení souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru atl.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby atl.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba atl.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba atl.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Zkopírujte soubor atl.dll z jiného umístění v počítači. Windows uchovávají několik kopií tohoto souboru, takže pokud chybí soubor atl.dll ve složce C: Windows System32 (což je místo, kde by měl být), měli byste jej najít jinde a poté kopii vložit do Složka System32.

  Ve Windows 10 a dalších novějších verzích Windows obsahuje podsložka v C: Windows WinSxS pravděpodobně jednu kopii. Ve Windows XP a případně ve starších verzích Windows vyhledejte kopii atl.dll v C: Windows System32 dllcache .

  Pokud máte potíže s použitím integrovaného vyhledávacího nástroje v systému Windows, můžete prohledat celý počítač pomocí programu, jako je Vše.

  Pokud najdete atl.dll v jednom z těchto dalších zabezpečených umístění, pokračujte a zkopírujte jej do složky System32. Pokud však vidíte soubor atl.dll kdekoli jinde, například na ploše nebo ve složce pro stahování, okamžitě jej odstraňte, protože s největší pravděpodobností nejde o originální kopii.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor atl.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL atl.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s atl.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor atl.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor atl.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 7. Vrátit zpět ovladač na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby atl.dll.

 8. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru atl.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft v počítači. Soubor atl.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 10. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby atl.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se souborem atl.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 12. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s atl.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru atl.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čisticí prostředky registru (proč v našem FAQ Čisticí prostředky registru), ale je to zde zahrnuto jako pokus „poslední instance“ před dalším destruktivním krokem.

 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu atl.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby atl.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 14. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby atl.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.