Jak opravit chyby Microsoft.directx.directsound.dll

Problémy s Microsoft.directx.directsound.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX.

Soubor microsoft.directx.directsound.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby DLL souboru microsoft.directx.directsound se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Existuje několik způsobů, jak se chyby microsoft.directx.directsound.dll mohou objevit ve vašem počítači. Zde je několik běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby microsoft.directx.directsound.dll:

Microsoft.directx.directsound.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit.
Soubor microsoft.directx.directsound.dll chybí
Microsoft.directx.directsound.DLL nebyl nalezen
Soubor microsoft.directx.directsound.dll nebyl nalezen

Chybová zpráva microsoft.directx.directsound.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, ale nejběžnější jsou videohry. Chyba se může objevit kdykoli během hry nebo při používání softwarové aplikace, ale obvykle se objeví při prvním spuštění programu nebo hry.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn souborem microsoft.directx.directsound.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Microsoft.directx.directsound.dll

Nestahujte soubor DLL souboru microsoft.directx.directsound.dll jednotlivě z žádného webu pro stahování DLL. Existuje řada vynikajících důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad.

Pokud jste si již stáhli soubor microsoft.directx.directsound.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

  1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali. Chyba microsoft.directx.directsound.dll může být náhoda a jednoduché restartování ji může úplně vyčistit.
  2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu microsoft.directx.directsound.dll nebyla nalezena.
  3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu microsoft.directx.directsound.dll, vyhledejte instalační program DirectX na svém DVD nebo CD s hrou nebo aplikací.
    1. Někdy vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk, pokud jejich hra nebo program využívá DirectX. Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online od společnosti Microsoft.
  4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s microsoft.directx.directsound.dll a přeinstalace by mohla stačit.
  5. Obnovte soubor microsoft.directx.directsound.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu microsoft.directx.directsound.dll, zkuste jednotlivě extrahovat soubor microsoft.directx.directsound.dll z balíčku ke stažení DirectX.
  6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejčastější řešení, v některých situacích může aktualizace ovladačů grafické karty v počítači tento problém DirectX opravit.

Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná. Stejný instalační program DirectX funguje také se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 7, 8, 10, Vista, XP a dalších. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.