Jak opravit chyby Microsoft.directx.directplay.dll

Existuje několik způsobů, jak se chyby microsoft.directx.directplay.dll mohou objevit ve vašem počítači. Zde je několik běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby microsoft.directx.directplay.dll:

 • "Microsoft.directx.directplay.dll nebyl nalezen. Problém může pomoci vyřešit přeinstalování."
 • "Soubor microsoft.directx.directplay.dll chybí"
 • "Microsoft.directx.directplay.DLL nebyl nalezen"
 • "Soubor microsoft.directx.directplay.dll nebyl nalezen"

Chyby Microsoft.directx.directplay.dll se objeví při spuštění hry nebo jiného softwarového programu.


Příčina chyb Microsoft.directx.directplay.dll

Problémy s Microsoft.directx.directplay.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX.

Soubor microsoft.directx.directplay.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby microsoft.directx.directplay.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Nechcete to opravit sami?

Pokud máte zájem o vyřešení tohoto problému sami, pokračujte v odstraňování problémů v další části.

V opačném případě si přečtěte část Jak mohu opravit tento počítač? pro úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, co potřebujete, včetně výpočtu nákladů na opravu, vyřazení souborů, výběru opravárenské služby a mnohem více.


Jak opravit chyby Microsoft.directx.directplay.dll

Nestahujte soubor DLL microsoft.directx.directplay.dll jednotlivě z žádného webu pro stahování DLL. Existuje řada vynikajících důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad.

Pokud jste si již stáhli soubor microsoft.directx.directplay.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

 • Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali.
  • Chyba microsoft.directx.directplay.dll může být náhodná a jednoduché restartování ji může úplně vyčistit.
 • Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu microsoft.directx.directplay.dll nenalezena.

Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 7, 8, Vista, XP a dalších. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

 • Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu microsoft.directx.directplay.dll, vyhledejte instalační program DirectX na DVD nebo CD s hrou nebo aplikací. Někdy vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk, pokud jejich hra nebo program využívá DirectX.
  • Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná od společnosti Microsoft.
 • Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s microsoft.directx.directplay.dll a přeinstalace by mohla stačit.
 • Obnovte soubor microsoft.directx.directplay.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu microsoft.directx.directplay.dll, zkuste jednotlivě extrahovat soubor microsoft.directx.directplay.dll z balíčku ke stažení DirectX.
 • Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.

Chybová zpráva microsoft.directx.directplay.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, nejčastěji videohry.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn souborem microsoft.directx.directplay.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.