Jak opravit chyby Kernelbase.dll chybí a nebyly nalezeny chyby

Chyby protokolu Kernelbase.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL jádra.

V některých případech mohou chyby kernelbase.dll znamenat problém s registrem, problém s malwarem, například virovou infekcí, nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik způsobů, jak mohou být chybové zprávy kernelbase.dll formulovány v závislosti na příčině problému. Zde jsou některé běžné chyby kernelbase.dll:

Kernelbase.dll nebyl nalezen
Soubor kernelbase.dll chybí.
Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen soubor kernelbase.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] kernelbase.dll
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: kernelbase.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Kernelbase.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Všimněte si, v jakém okamžiku se zobrazí vaše chyba kernelbase.dll, je důležitá informace, která vám pomůže při odstraňování problémů.

Chybová zpráva kernelbase.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Kernelbase.dll

Nestahujte soubor kernelbase.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii kernelbase.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě kernelbase.dll.


 1. Obnovte soubor kernelbase.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru kernelbase.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor kernelbase.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete soubor kernelbase.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru kernelbase.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Prohledejte celý počítač, zda neobsahuje viry a další malware. Některé chyby kernelbase.dll mohou souviset s nějakým druhem napadení škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL.

  Je dokonce možné, že chyba kernelbase.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Spusťte příkaz sfc / scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru kernelbase.dll.

  Naštěstí soubor kernelbase.dll poskytuje společnost Microsoft alespoň v některých verzích systému Windows, takže by jej měl obnovit nástroj Kontrola systémových souborů (příkaz sfc).

  Toto je nejpravděpodobnější řešení chybějící nebo nenalezené chyby kernelbase.dll. Poté, co se ujistíte, že váš počítač není infikován malwarem, vynaložte veškeré úsilí, abyste tento krok dokončili.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba kernelbase.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace a kontrola systémových souborů nepomohla, měl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s kernelbase.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor kernelbase.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor kernelbase.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - byl to jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby kernelbase.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor kernelbase.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 8. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory jednotlivých souborů kernelbase.dll nejsou úspěšné, mělo by obnovení, spuštění opravy nebo instalace opravy (v závislosti na verzi systému Windows) obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 9. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s kernelbase.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru kernelbase.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsem zahrnul pro případ, že by se ukázalo, že je užitečná, v takovém případě byste se mohli vyhnout obtížnějším možnostem testování a možnosti poslední instance níže.

 10. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se testují relativně snadno a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které způsobují chyby kernelbase.dll, protože selžou.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace vymaže vše a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu kernelbase.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Aby bylo jasno, všechna data na jednotce, na které máte nainstalován Windows, budou během čisté instalace smazána, takže pokud je to možné, nezapomeňte zálohovat důležité soubory. Je zřejmé, že jste provedli všechny možné pokusy o opravu chyby kernelbase.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto, než provedete čistou instalaci.

 12. Odstraňte problém s neznámým hardwarovým problémem, pokud chyby kernelbase.dll přetrvávají. Čistá instalace systému Windows je novým začátkem po softwarové stránce řešení potíží. Bohužel, pokud to nefungovalo, váš problém s DLL musí souviset s hardwarem.