Jak opravit chyby Microsoft.directx.direct3d.dll

Problémy s Microsoft.directx.direct3d.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX.

Soubor microsoft.directx.direct3d.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby microsoft.directx.direct3d.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn souborem microsoft.directx.direct3d.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Microsoft.directx.direct3d.dll

Existuje několik způsobů, jak se chyby microsoft.directx.direct3d.dll mohou objevit ve vašem počítači. Zde je několik běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby microsoft.directx.direct3d.dll:

 • Microsoft.directx.direct3d.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit.
 • Soubor microsoft.directx.direct3d.dll chybí
 • Microsoft.directx.direct3d.DLL nebyl nalezen
 • Soubor microsoft.directx.direct3d.dll nebyl nalezen

Rozpoznání kontextu chyby Microsoft.directx.direct3d.dll je důležitou součástí znalosti řešení problému.

Chybová zpráva microsoft.directx.direct3d.dll by se mohla vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, ale nejčastěji se zobrazuje při prvním spuštění videohry.

Jak opravit chyby Microsoft.directx.direct3d.dll

Nestahujte soubor DLL microsoft.directx.direct3d.dll jednotlivě z žádného webu pro stahování DLL. Existuje řada vynikajících důvodů, proč stahování knihoven DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad. Pokud jste si již soubor DLL stáhli, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.


 1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali. Chyba microsoft.directx.direct3d.dll může být náhoda a jednoduché restartování ji může úplně vyčistit.


 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu microsoft.directx.direct3d.dll nenalezena.

  Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 7, 8, 10, Vista, XP a dalších. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu microsoft.directx.direct3d.dll, vyhledejte instalační program DirectX na DVD nebo CD s hrou nebo aplikací.

  Vývojáři softwaru někdy zahrnou kopii DirectX na instalační disk, pokud jejich hra nebo program využívá DirectX. Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná od společnosti Microsoft.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s microsoft.directx.direct3d.dll a přeinstalace by mohla stačit.

 5. Obnovte soubor microsoft.directx.direct3d.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu microsoft.directx.direct3d.dll, zkuste jednotlivě extrahovat soubor microsoft.directx.direct3d.dll z balíčku ke stažení DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejčastější řešení, v některých situacích může aktualizace ovladačů grafické karty v počítači tento problém DirectX opravit.