Jak opravit chyby Kernel.dll nebo chybí chyby

Chyby souboru Kernel.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL jádra.

V některých případech mohou chyby kernel.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik způsobů, jak se chyby kernel.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Zde jsou některé z běžnějších chyb kernel.dll:

Kernel.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen soubor kernel.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] kernel.dll
Soubor kernel.dll chybí.
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: kernel.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy souboru Kernel.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo během instalace systému Windows.

Kontext chyby kernel.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Chybová zpráva kernel.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Kernel.dll

Nestahujte soubor kernel.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru kernel.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě kernel.dll.

sadf

 1. Obnovte soubor kernel.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru kernel.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  • Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor kernel.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete soubor kernel.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovení souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru kernel.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.


 2. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby kernel.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba kernel.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že změna provedená v důležitém souboru nebo konfiguraci způsobila chybu kernel.dll, mohla by problém vyřešit Obnova systému.


 4. Přeinstalujte program, který používá soubor kernel.dll. Pokud se při používání konkrétního programu vyskytne chyba DLL jádra.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor kernel.dll, pokud je to možné.

 5. Spusťte program jako správce, pokud se vám i po přeinstalaci stále zobrazuje chyba DLL. Někteří uživatelé hlásili, že po instalaci opravy nebo aktualizace programu se zobrazí chyba „kernel.dll nebyl nalezen“.


 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s kernel.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor kernel.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor kernel.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.


 7. Vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby kernel.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor kernel.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby souboru kernel.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory kernel.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s kernel.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru kernel.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.


 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu kernel.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby kernel.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.


 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby kernel.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.