Jak opravit chyby Urlmon.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Chyby souboru Urlmon.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL urlmon.

V některých případech mohou chyby DLL urlmon znamenat problém s registrem, problém s virem nebo malwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva urlmon DLL se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Urlmon.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby urlmon.dll mohou objevit ve vašem počítači. Tady jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby DLL urlmon:

 • Pořadové číslo 459 nelze najít v knihovně dynamických odkazů urlmon.dll
 • Urlmon.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen soubor urlmon.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] urlmon.dll
 • Soubor urlmon.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: urlmon.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy souboru Urlmon.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Urlmon.dll

Nestahujte soubor urlmon.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru urlmon.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě urlmon.dll.

 1. Zaregistrujte soubor urlmon.dll. Toho lze snadno dosáhnout v příkazovém řádku pomocí následujícího příkazu.

  re

 2. Aktualizujte aplikaci Internet Explorer na nejnovější verzi. Problémy se souborem urlmon.dll někdy přímo souvisejí s aplikací Internet Explorer. Aktualizace by měla soubor nahradit.

 3. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor urlmon DLL lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 4. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru urlmon.dll. Tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, a proto by jej měl nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 5. Obnovte urlmon.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru urlmon.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor urlmon.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete soubor urlmon.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru urlmon.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 6. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby DLL urlmon mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba urlmon.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 7. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba urlmon.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby urlmon DLL, protože selžou.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory jednotlivých urlmon.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu urlmon.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby DLL urlmon pomocí kroku řešení potíží před tímto.

 11. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby urlmon.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.