Jak opravit chyby Oleaut32.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Chyby Oleaut32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru oleaut32 DLL.

V některých případech mohou chyby oleaut32.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva oleaut32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Oleaut32.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby oleaut32.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby oleaut32.dll:

 • Oleaut32.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože oleaut32.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] oleaut32.dll
 • Soubor oleaut32.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: oleaut32.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy souboru Oleaut32.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Oleaut32.dll

Nestahujte oleaut32.dll z webové stránky "Stažení DLL". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii oleaut32.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě oleaut32.dll.

 1. Obnovte oleaut32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru oleaut32.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali oleaut32.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete oleaut32.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie oleaut32.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby oleaut32.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba oleaut32.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.


 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba oleaut32.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.


 4. Přeinstalujte program, který používá soubor oleaut32.dll. Pokud dojde k chybě DLL oleaut32.dll při použití konkrétního programu, přeinstalování programu by mělo soubor nahradit.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor oleaut32.dll, pokud je to možné.


 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s oleaut32.dll. Pokud se vám například při přehrávání 32D videohry zobrazuje chyba „Soubor oleaut3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor oleaut32.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vrátit zpět ovladač na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby oleaut32.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.


 7. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru oleaut32.dll. Protože tento soubor DLL s největší pravděpodobností poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor oleaut32.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.


 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby oleaut32.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.


 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory jednotlivých oleaut32.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s oleaut32.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru oleaut32.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme použití čističů registru, ale tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus „poslední instance“ před dalším destruktivním krokem.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu oleaut32.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby oleaut32.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.


 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby oleaut32.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.