Soubor HTC (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou HTC je soubor komponenty HTML.

Ve skutečnosti jsou to pouze soubory HTML, které obsahují skripty nebo programovací kód definovaný společností Microsoft, který pomáhá aplikaci Internet Explorer (v některých verzích) správně zobrazit novější techniky, které nativně podporují jiné prohlížeče vyhovující standardům.

Například v souboru HTML může být nějaký kód CSS, který čte něco jako behavior: url (pngfix.htc) takže soubor HTML vyvolá konkrétní kód v souboru HTC, který se vztahuje na obrázky.

Další informace o komponentách HTML si můžete přečíst v referenční příručce HTC od společnosti Microsoft.

„HTC“ také označuje společnost HTC Corporation, tchajwanskou společnost v oblasti telekomunikačních zařízení. Pokud máte „soubory HTC“ vztahující se k vašemu zařízení HTC, pravděpodobně nemají nic společného s formátem souboru HTML Component a pravděpodobně nepoužívají příponu .HTC. Pokračujte v čtení, pokud potřebujete otevřít nebo převést video soubory HTC.


Jak otevřít soubor HTC

Soubory HTC jsou textové, takže je lze otevírat a upravovat pomocí Poznámkového bloku ve Windows, Poznámkového bloku ++ nebo jiného textového editoru.

Microsoft Visual Studio může také otevírat soubory HTC.

Soubor HTC by se měl otevřít také v aplikaci Internet Explorer, ale na rozdíl od výše zmíněných dvou programů nemůžete soubor HTC v IE upravovat, protože jeho otevření vám umožní zobrazit text jako webovou stránku.

Nejoblíbenější multimediální přehrávače by měly být schopny přehrávat jakékoli video HTC, které máte ze zařízení HTC. VLC je jedním příkladem. Pokud tento program nefunguje, pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak můžete převést video soubor HTC do běžného formátu video souboru, který by pak mělo být možné otevřít VLC.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor HTC, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději nechali otevřít jiný nainstalovaný program, přečtěte si část Jak změnit výchozí program pro konkrétní příručku pro rozšíření souboru pro provedení této změny ve Windows.

Jak převést soubor HTC

Nejběžnější formáty souborů lze převést do nového formátu, aby je bylo možné použít v jiných programech nebo pro jiné účely, než jaké umožňuje původní formát. Tyto typy souborů se obvykle převádějí pomocí bezplatného převaděče souborů.

Pravděpodobně však neexistují žádné důvody pro převod samotného souboru .HTC do jiného formátu. Některá chování v souboru však lze převést na JavaScript. Více o tom můžete přečíst na ehud.pardo / blog.

Zajímá vás, jak převést video soubory HTC, které jste pořídili ze zařízení HTC? Tyto soubory vůbec nesouvisí s formátem souboru komponenty HTML - jsou s největší pravděpodobností v běžném formátu videosouborů podporovaném většinou nástrojů pro převod videa. Vyberte program z tohoto seznamu a převeďte soubor HTC do jiného formátu videa, jako jsou MP4, MKV, FLV, WMV atd.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor v tuto chvíli neotevře, je opravdu velká šance, že přípona souboru ve skutečnosti nebude číst „HTC“. Některé vypadají velmi podobně, ale ve skutečnosti jsou napsány odlišně, což znamená, že musíte hledat jinde program, který může soubor otevřít nebo převést.

HTT je jedním z příkladů. Tyto soubory jsou soubory Hypertextové šablony, které jsou používány operačním systémem Windows, ale které se neotevřou jako soubor HTC.

Mohlo by být uvedeno mnoho dalších příkladů, jako jsou HT, HC, TCX a THM.

Pokud jste si jisti, že se váš soubor neotevře pomocí výše popsaných otvíračů HTC, znovu si přečtěte příponu souboru a poté vyhledejte na webu nebo v Lifewire další informace o jeho otevření nebo převodu.