Jak opravit chybu Nspr4.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Nspr4.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru nspr4 DLL.

V některých případech mohou chyby nspr4.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva nspr4.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Nspr4.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby nspr4.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby nspr4.dll.

 • Nspr4.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože nspr4.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nelze najít [PATH] nspr4.dll
 • Soubor nspr4.dll chybí
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: nspr4.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]

Chybové zprávy Nspr4.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby nspr4.dll je důležitá informace, která vám při řešení problému pomůže.

Jak opravit chyby Nspr4.dll

Nestahujte soubor nspr4.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii nspr4.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě nspr4.dll.

 1. Obnovte nspr4.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru nspr4.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor nspr4.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete obnovit soubor nspr4.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru nspr4.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby nspr4.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba nspr4.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba nspr4.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, může problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor nspr4.dll. Pokud se při používání konkrétního programu vyskytne chyba DLL nspr4.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor nspr4.dll, pokud je to možné.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s nspr4.dll. Pokud se vám například při přehrávání 4D videohry zobrazuje chyba „Soubor nspr3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor nspr4.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby nspr4.dll.

 7. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru nspr4.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor nspr4.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby nspr4.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené doporučení pro řešení potíží se soubory nspr4.dll není úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s nspr4.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru nspr4.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu nspr4.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby nspr4.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby nspr4.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.