Jak opravit chybu Mscorwks.dll, která nebyla nalezena nebo chybí chyby

Chyby Mscorwks.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL mscorwks.

V některých případech mohou chyby mscorwks.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva mscorwks.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Mscorwks.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby mscorwks.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby mscorwks.dll:

 • Mscorwks.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože mscorwks.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] mscorwks.dll
 • Soubor mscorwks.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: mscorwks.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Kontext chyby mscorwks.dll je důležitá informace, která bude užitečná při řešení problému.

Chybové zprávy Mscorwks.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Mscorwks.dll

Nestahujte soubor mscorwks.dll z webu „DLL download“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii mscorwks.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě mscorwks.dll.

 1. Obnovte soubor mscorwks.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru mscorwks.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor mscorwks.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete obnovit soubor mscorwks.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru mscorwks.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Stáhněte a nainstalujte nejnovější verzi .NET Framework. Toto je původní zdroj souboru mscorwks.dll a měl by proto opravit všechny související chyby DLL.

 3. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby mscorwks.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba mscorwks.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba mscorwks.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor mscorwks.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL mscorwks.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s mscorwks.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor mscorwks.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor mscorwks.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 7. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby mscorwks.dll.

 8. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru mscorwks.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor mscorwks.dll je s největší pravděpodobností součástí jedné z těchto aktualizací.

 10. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby mscorwks.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory mscorwks.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 12. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s DLL mscorwks v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru mscorwks.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu mscorwks.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby mscorwks.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 14. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby mscorwks.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.