Jak opravit chybu Normaliz.dll, která nebyla nalezena nebo chybí chyby

Chyby souboru Normaliz.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození normalizovaného souboru DLL.

V některých případech mohou chyby normaliz.dll popisovat problém s registrem, problém s virem nebo malwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva normaliz.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který může soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Normaliz.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby normaliz.dll objevit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby normaliz.dll.

 • Normaliz.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože normaliz.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nelze najít [PATH] normaliz.dll
 • Soubor normaliz.dll chybí
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: normaliz.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]

Chybové zprávy souboru Normaliz.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby normaliz.dll je důležitou informací, která bude užitečná při řešení problému.

Jak opravit chyby Normaliz.dll

Nestahujte normaliz.dll z webu "Stažení DLL". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii normaliz.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě normaliz.dll.

 1. Obnovte normaliz.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru normaliz.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali normaliz.dll, ale již jste vysypali Koš, můžete obnovit normaliz.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru normaliz.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého systému. Některé chyby normaliz.dll mohou souviset s virem nebo jinou škodlivým softwarem v počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba normaliz.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba normaliz.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor normaliz.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL.dll normaliz.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor normaliz.dll, pokud je to možné.

 5. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor normaliz.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

  Alespoň pro některé uživatele je soubor normaliz.dll spojen s Internet Explorerem, takže řešení této chyby DLL může být zajištěno tím, že služba Windows Update udržuje IE aktualizovanou.

 6. Zkopírujte soubor normaliz.dll z pracovního počítače. Jakmile ji budete mít k dispozici v počítači zobrazujícím chybu normaliz.dll, zkopírujte ji do této složky:

  C: Windows System32

  Můžete v pracovním počítači vyhledat soubor DLL pomocí programu, jako je Vše, nebo jej jednoduše vyhledat ve stejné složce System32, jak je uvedeno výše. Zkopírujte jej na flash disk a proveďte přenos.

  Nejlepší je zkopírovat soubor DLL z počítače, na kterém běží stejná verze aplikace Internet Explorer. Je možné, že použití jiného souboru normaliz.dll nemusí chybu opravit.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s normaliz.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor normaliz.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor normaliz.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 8. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby normaliz.dll.

 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby normaliz.dll, protože selhávají.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené doporučení pro řešení potíží se soubory normaliz.dll není úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s normaliz.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru normaliz.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu normaliz.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby normaliz.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby normaliz.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.