Jak opravit chybu Explorerframe.dll, která nebyla nalezena nebo chybí chyby

Chyby Explorerframe.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL explorerframe.

V některých případech mohou chyby explorerframe.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Někdy se vyskytnou chyby explorerframe.dll kvůli programu používanému k instalaci nebo přizpůsobení motivů Windows. Ve snaze změnit nastavení systému Windows bylo nutné manipulovat s původním souborem explorerframe.dll, což nakonec způsobilo chybu DLL.

Existuje několik způsobů, jak mohou být chybové zprávy explorerframe.dll formulovány v závislosti na příčině problému. Zde jsou některé běžné chyby explorerframe.dll:

Explorerframe.dll nebyl nalezen
Soubor explorerframe.dll chybí.
Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen soubor explorerframe.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] explorerframe.dll
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: explorerframe.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Explorerframe.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů při spuštění nebo vypnutí systému Windows, nebo dokonce během instalace systému Windows.

Všimněte si, v jakém okamžiku se zobrazí vaše chyba explorerframe.dll, je důležitá informace, která vám pomůže při odstraňování problémů.

Chybová zpráva explorerframe.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Explorerframe.dll

Nestahujte soubor explorerframe.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii explorerframe.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě explorerframe.dll.

 1. Obnovte soubor explorerframe.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru explorerframe.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  • Pokud máte podezření, že jste omylem smazali explorerframe.dll, ale již jste vysypali Koš, můžete obnovit explorerframe.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru explorerframe.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.


 2. Prohledejte celý počítač, zda neobsahuje viry a další malware. Některé chyby explorerframe.dll mohou souviset s nějakým druhem napadení škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL.

  • Je dokonce možné, že chyba explorerframe.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Spusťte příkaz sfc / scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru explorerframe.dll.

  • Naštěstí je soubor explorerframe.dll poskytován společností Microsoft alespoň v některých verzích systému Windows, takže by jej měl obnovit nástroj Kontrola systémových souborů (příkaz sfc).

  Toto je nejpravděpodobnější řešení chybějící nebo nenalezené chyby explorerframe.dll. Poté, co se ujistíte, že váš počítač není napaden malwarem, vynaložte veškeré úsilí, abyste tento krok dokončili.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba explorerframe.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci a Kontrola systémových souborů nepomohla, měl by problém vyřešit Obnovení systému.


 5. Přeinstalujte program, který používá soubor explorerframe.dll. Pokud se při používání konkrétního programu vyskytne chyba DLL explorerframe.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  • Tento krok je nejužitečnější pro nahrazení souborů DLL, které nedodává společnost Microsoft, ale mohl by vám pomoci při řešení problému explorerframe.dll, pokud tento program poskytuje také kopii souboru a předchozí nápady na řešení potíží nebyly úspěšné.
 6. Zkopírujte soubor explorerframe.dll ze záložní složky. Windows by měly mít záložní kopii explorerframe.dll alespoň v jedné nebo dvou složkách, pokud používáte 64bitovou verzi systému Windows:

  • % windir% WinSxS amd64 ... dwmapi.dll lze zkopírovat do% windir% System32 .
  • % windir% WinSxS x86 ... dwmapi.dll lze zkopírovat do% windir% SysWOW64 .
  • Jakmile jste v jedné z těchto složek, řekněte „amd64“, najděte a zkopírujte soubor explorerframe.dll a poté jej vložte do složky „System32“. Totéž platí pro složky „x86“ a „SysWOW64“.

  Super snadný způsob, jak najít další kopii souboru explorerframe.dll, je vyhledat soubor v celém počítači. Použití nástroje pro vyhledávání souborů, jako je Vše, je v tomto případě opravdu užitečné, protože potřebujete najít nejaktuálnější verzi tohoto souboru DLL, kterou v tomto programu můžete udělat, když se podíváte na čísla verzí v různých „WinSxS“ složky.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s explorerframe.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor explorerframe.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor explorerframe.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 8. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby souboru explorerframe.dll.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor explorerframe.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.


 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené doporučení pro řešení potíží se soubory jednotlivých explorerframe.dll není úspěšné, mělo by obnovení, spuštění opravy nebo instalace opravy (v závislosti na vaší verzi systému Windows) obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s explorerframe.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru explorerframe.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jen pro případ, že by se ukázalo být užitečné, a v takovém případě byste se mohli vyhnout obtížnějším možnostem testování a možnosti poslední instance níže.


 12. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se testují relativně snadno a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které způsobí chyby explorerframe.dll, protože selžou.

  • Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.
 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace vymaže vše a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu explorerframe.dll, měl by to být váš další postup.

  Aby bylo jasno, všechna data na jednotce, na které máte nainstalován Windows, budou během čisté instalace smazána, takže pokud je to možné, nezapomeňte si zálohovat důležité soubory. Je zřejmé, že jste provedli všechny možné pokusy o opravu chyby explorerframe.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto, než provedete čistou instalaci.


 14. Odstraňte problém s neznámým hardwarovým problémem, pokud jakékoli chyby explorerframe.dll přetrvávají.

  • Čistá instalace systému Windows je nový začátek na straně softwaru při řešení potíží. Bohužel, pokud to nefungovalo, váš problém s DLL musí souviset s hardwarem.
 15. Jsi hotový!