Soubor IES (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou IES je fotometrický soubor IES, který znamená Illuminating Engineering Society. Jsou to soubory prostého textu, které obsahují data o světle pro architektonické programy, které mohou simulovat světlo.

Výrobci osvětlení mohou publikovat soubory IES, aby popsali, jak jsou různé struktury ovlivněny jejich výrobkem. Program využívající soubor IES jej může interpretovat, aby pochopil, jak zobrazit správné vzory osvětlení na věcech, jako jsou silnice a budovy.


Jak otevřít soubor IES

Soubory IES lze otevírat pomocí Photometrics Pros, Photometric Toolbox Lighting Analysts, softwaru Autodesk Architecture and Revit, RenderZone od AutoDesSys, softwaru Visual Lighting AcuityBrands a LTI Optics Photopia.

Soubor IES lze také zdarma otevřít pomocí prohlížeče IES Viewer a také online prostřednictvím vizuálního fotometrického nástroje AcuityBrands.

Jednoduchý textový editor, jako je Poznámkový blok ve Windows nebo jeden z našeho seznamu nejlepších bezplatných textových editorů, může také otevírat soubory IES, protože jsou ve formátu prostého textu. To vám nedovolí vidět žádné vizuální znázornění dat, pouze textový obsah.

Soubory ISE sdílejí stejná písmena jako přípona souboru .IES. Soubory ISE jsou však soubory InstallShield Express Project nebo Xilinx ISE Project; otevírají se pomocí InstallShield a ISE Design Suite. Přípona souboru EIP také vypadá podobně, ale místo toho jde o obrazové soubory vytvořené programem Capture One.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor IES, ale jedná se o nesprávnou aplikaci, nebo pokud chcete, aby soubory IES otevíral jiný nainstalovaný program, změňte výchozí program v systému Windows.

Jak převést soubor IES

Soubor IES lze pomocí tohoto online převaděče převést na soubor EULUMDAT (.LDT). Můžete také udělat pravý opak a převést LDT na IES. Eulumdat Tools by měl být schopen dělat totéž, ale funguje to z vašeho počítače místo prostřednictvím webového prohlížeče.

PhotoView není zdarma, ale může převádět soubory IES do formátů jako LDT, CIE a LTL.

Výše uvedený bezplatný prohlížeč IES Viewer může soubor uložit do BMP.

Ačkoli to pravděpodobně nebude k ničemu, můžete soubor IES převést do jiného textového formátu pomocí programu Poznámkový blok ++.

Bezplatný program DIALux může otevírat soubory ULD, což jsou soubory dat Unified Luminaire - podobný formát jako IES. Možná budete moci importovat soubor IES do tohoto programu a poté jej uložit jako soubor ULD.


Více informací o IES

Formát souboru IES se tak nazývá kvůli společnosti Illuminating Engineering Society. Je to společnost, která sdružuje odborníky na osvětlení (např. Návrháře osvětlení, konzultanty, inženýry, prodejní profesionály, architekty, výzkumníky, výrobce osvětlovací techniky atd.), Aby zlepšili návrh světelných podmínek v reálném světě.

Je to IES, který nakonec ovlivnil tvorbu různých standardů pro některé osvětlovací aplikace, jako jsou ty, které se používají ve zdravotnických zařízeních, sportovních prostředích, kancelářích atd. Dokonce i Národní institut pro standardy a technologie odkazoval na publikace IES, pokud jde o optické Kalibrace záření.

Publikováno IES, The Lighting Handbook: 10. vydání je autoritativní referencí pro vědu o osvětlení.