Jak opravit chybu Shlwapi.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby shlwapi.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru shlwapi DLL.

V některých případech mohou chyby shlwapi.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva shlwapi.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Shlwapi.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby shlwapi.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby shlwapi.dll:

 • Shlwapi.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože shlwapi.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] shlwapi.dll
 • Soubor shlwapi.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: shlwapi.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Shlwapi.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby shlwapi.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Shlwapi.dll

Nestahujte shlwapi.dll z webu "Stažení DLL". Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii shlwapi.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě shlwapi.dll.

 1. Obnovte shlwapi.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru shlwapi.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali shlwapi.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit shlwapi.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru shlwapi.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby shlwapi.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba shlwapi.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba shlwapi.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru shlwapi.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, alespoň v některých verzích systému Windows, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

  Snažte se tento krok dokončit. Systém Windows by měl být schopen umístit soubor shlwapi.dll na správné místo, aby opravil související chyby.

 5. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor shlwapi.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 6. Přeinstalujte program, který používá soubor shlwapi.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL shlwapi.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Pokud nemůžete program přeinstalovat, zkuste odinstalovat všechny aktualizace, které mohly být nainstalovány v době, kdy se vám začala zobrazovat chyba shlwapi.dll. Například otevřete Ovládací panely a odinstalujte nejnovější aktualizaci aplikace Internet Explorer, pokud ji uvidíte a pokud je chyba DLL přidružena k IE.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s shlwapi.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor shlwapi.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor shlwapi.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 8. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby shlwapi.dll.

 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby shlwapi.dll, protože selžou.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené doporučení pro řešení potíží se souborem shlwapi.dll není úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s shlwapi.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru shlwapi.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu shlwapi.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby shlwapi.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby shlwapi.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.