Dům z karet 5 odhalí vztah mezi profesorem a Alicií Sierrou


Mají mezi sebou bezskrupulózní inspektor a gangem řízený profesor blízké a nerozlučné pouto? Zde jsou všechny teorie a indicie ze seriálu

Alicia Sierra, bezskrupulózní inspektorka v podání Nawji Nimri, je jednou z hlavních postav čtvrté série seriálu Dům z papíru. Od třetí série dostává stále více prostoru a postupně se stává jednou z ústředních postav děje. I v páté sérii bude hrát ústřední roli a odhalí se některá tajemství z jejího minulého života.

To je zřejmé zejména při pohledu na události v poslední epizodě, kdy se inspektor Sierra objeví sám a v civilu v doupěti, kde se skrývá profesor, a namíří na něj pistoli. Čtvrtý díl seriálu bezpochyby objasnil mnoho aspektů její postavy, například prozradila, že jí nedávno zemřel manžel a že je prakticky připravena porodit syna. Tyto díly nás přiměly zamyslet se nad vývojem postavy v páté sezóně. Podle fanoušků může mít s profesorem velmi unikátní vztah.

La Casa di Carta 5: Je Alicia Sierra profesorovou sestrou?

Alicia Sierra je v seriálu k vidění v několika dechberoucích scénách, například když ukazuje Nairobi plyšáka svého syna a využívá jeho slabosti k zastřelení postavy, kterou hraje Alba Floresová, nebo když mučí Ria, přestože má obrovské břicho, se kterým se musí vypořádat, a spřádá své ďábelské plány, zatímco popíjí nápoje brčkem jakoby nic.

Je to bezohledná a chladná vypočítavost a jedna z nejvýraznějších postav seriálu La Casa di Carta. Je tak silná, že v páté sérii bude určitě hrát hlavní roli. Podle fanoušků totiž nové díly odhalí, že Alicia Sierra, Profesor a tedy i Berlin jsou sourozenci.


Jsou si Profesor a Alicia podobní?

Jeden z uživatelů Redditu upozornil na charakterovou podobnost mezi profesorem a Alicií Sierrou. Oba jsou schopni chladnokrevně uvažovat i v krizových situacích a během mimořádných událostí, oba dokážou dosáhnout toho, co chtějí, neuvěřitelnými zvraty. Kromě toho jsou odhodlaní a mají obsedantní smysl pro disciplínu, při níž je nesmí nic rozptylovat.

Alicia má také společné rysy s Berlinem, který je zároveň profesorovým bratrem. Například jejich lehce makabrózní smysl pro humor, touha být podporován i při těch nejextrémnějších plánech nebo jejich narcismus, protože jsou rádi obdivováni, zatímco provádějí ta nejnápadnější a nejbezohlednější gesta, jako by rádi nechávali lidi trpět. Původně diváci spekulovali, že Alicia je ve skutečnosti Berlinova bývalá manželka Tatiana, ale časově to nesedělo, takže od této teorie bylo upuštěno.


Casa di Carta 5: jak to dopadne?

Pokud by profesor a Alicia Sierrovi byli sourozenci, děj by nabral úplně jiný směr: hlavní protivník Sergio Marquina (hraje ho Alvaro Morte) by se mohl stát komplicem a případně se přidat ke gangu. Pak by skupina zůstala bez nepřítele, před kterým by se mohla chránit. Případně by na místo Alicie mohl nastoupit někdo nový, někdo stejně nemilosrdný a schopný rozbít gang maskovaných zlodějů.

Teorie o rodinném spojení mezi profesorem a inspektorem si však veřejnost zcela nezískala. Existují obavy, že odhalení těchto souvislostí by mohlo seriál proměnit v jakousi podřadnou španělskou telenovelu, která by děj proměnila v něco nuceného a přehnaného.

Zkrátka nezbývá než čekat na uvedení La Casa di Carta 5 na Netflixu. Je to otázka několika měsíců, už jen proto, že natáčení se kvůli pandemii sice zpozdilo, ale začne velmi brzy.