Huawei zakázal používání karet microSD v chystaných smartphonech


WiFi Alliance, Jedec a SD Association oznámily konec podpory zařízení Huawei: zde jsou změny pro italské uživatele

Další studená sprcha pro Huawei: na seznam společností, které pozastavily veškeré obchodní dohody s čínským gigantem, se přidaly WiFi Alliance, Jedec a SD Association. Nejedná se o americké společnosti, ale o sdružení, která s nimi spolupracují a poskytují jim technologickou podporu.

WiFiAlliance se například zabývá výzkumem a vývojem nových standardů pro bezdrátové sítě, které se používají ve všech chytrých telefonech pro připojení k internetu a komunikaci s dalšími zařízeními. Jedec je sdružení pro standardizaci polovodičů, které má více než 300 členů, včetně společností kalibru Qualcomm a Samsung. Nejdůležitější přeběhnutí se však týká asociace SD, která v zájmu dodržení zákazu Trumpovy administrativy vůči Huawei zakázala čínské společnosti podporovat karty SD a microSD v budoucích zařízeních. Rozhodnutí se dotkne především smartphonů Huawei střední třídy, které jsou vybaveny slotem pro rozšíření paměti microSD.

Zákaz Huawei: Co bude pro uživatele znamenat odchod z WiFi Alliance, Jedec a SD Association

Pozastavení spolupráce společnosti Huawei s těmito třemi asociacemi je dalším problémem, který musí Huawei řešit a který by mohl v následujících měsících zatížit vývoj smartphonů, tabletů a chytrých zařízení.

The WiFi Alliance je organizace, která sdružuje všechny společnosti pracující na společném vývoji nových technologií pro zlepšení bezdrátových sítí. Po vyloučení, o kterém rozhodla asociace, se společnost Huawei již nebude moci podílet na rozhodnutích přijímaných představenstvem. V oblasti zařízení by se však mnoho měnit nemělo: čínská společnost bude moci i nadále používat bezdrátovou technologii.

U sdružení Jedec je situace poněkud odlišná. V tomto případě to byla sama společnost Huawei, která požádala o pozastavení vztahů kvůli dekretu podepsanému americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Jedec hraje velmi důležitou roli při vývoji polovodičů používaných v procesorech chytrých telefonů.

Nejtěžší ránu však společnosti Huawei zasadila asociace SD. Organizace, která řídí vývoj technologie karet SD a microSD, oznámila, že v důsledku zákazu je Huawei nucen čínskou společnost ze sdružení vyloučit. Co toto rozhodnutí znamená? Společnost Huawei již nesmí do svých smartphonů umisťovat slot microSD. A není náhodou, že Huawei už několik měsíců vyrábí vlastní paměťové karty menší než microSD.