WhatsApp se od 1. ledna 2018 loučí s Windows Phone a Blackberry


WhatsApp přestane od 1. ledna 2018 fungovat v operačních systémech BlackBerry a Windows Phone 8. Tady je návod, jak se na to připravit

WhatsApp přestane fungovat od 1. ledna 2018. Nejedná se o klasický hoax, který denně koluje po aplikaci pro zasílání rychlých zpráv, ale o skutečnou novinku, která se dotkne velkého počtu uživatelů. WhatsApp totiž přestane podporovat zařízení s operačním systémem BlackBerry OS, BlackBerry 10 a Windows Phone 8

Starostové aplikace pro zasílání rychlých zpráv již oznámili svůj záměr přestat podporovat chytré telefony s operačním systémem BlackBerry a Windows Phone. Důvodem tohoto rozhodnutí je snaha společnosti WhatsApp zaměřit své úsilí na operační systémy, které uživatelé používají nejčastěji (Android a iOS), aby mohla co nejrychleji vyvíjet nové funkce. Ukončení podpory neznamená, že majitelé chytrých telefonů s operačním systémem BlackBerry OS již nebudou moci používat aplikaci WhatsApp, ale že velmi jednoduše budou mít omezenou verzi aplikace a nebudou již dostávat aktualizace.

Co se stane od 1. ledna 2018 s chytrými telefony s operačním systémem BlackBerry OS

Ukončení podpory pro chytré telefony s operačním systémem BlackBerry OS a Windows Phone omezí používání aplikace WhatsApp. Nebudou vydávány žádné další aktualizace a v případě objevení chyby budou uživatelé vydáni na milost a nemilost hackerům a nedostane se jim žádné ochrany. Není to poprvé, co společnost WhatsApp zrušila podporu operačního systému: stalo se tak již 30. června 2017 u telefonů Nokia s operačním systémem Symbian S60.

Pro vyřešení problému budou uživatelé se smartphonem s operačním systémem BlackBerry OS nuceni zakoupit nové zařízení, pokud chtějí nadále používat WhatsApp se všemi novými funkcemi. Uživatelé se zařízením se systémem Windows Phone 8 budou moci své zařízení upgradovat na Windows Phone 8.1 a používat aplikaci bez jakýchkoli omezení (lze to provést na všech chytrých telefonech vyrobených společností Microsoft).


Které chytré telefony již nebudou v příštích letech kompatibilní se službou WhatsApp

V příštích měsících bude společnost WhatsApp pokračovat v odstraňování podpory pro další starší operační systémy. Podle harmonogramu přestane WhatsApp fungovat od 31. prosince 2018 na telefonech se systémem Symbian S40 a od února 2020 na smartphonech se systémem Android 2.3.7 nebo starším. S největší pravděpodobností se v nadcházejících měsících přidají i další, dnes již málo používané mobilní operační systémy. Co mohou uživatelé udělat, aby se přizpůsobili novým "pokynům" společnosti WhatsApp? Aktualizujte svůj chytrý telefon nebo si kupte nový.