Fitbit kupuje Pebble, společnost vyrábějící chytré hodinky byla v hluboké krizi


Společnost vyrábějící nositelnou elektroniku získala Pebble za velmi nízkou cenu, 35 až 40 milionů dolarů, vzhledem k velkým dluhům, které nashromáždila v posledních letech

Fitbit posiluje svou moc na trhu nositelné elektroniky koupí společnosti Pebble, která se specializuje na vývoj chytrých hodinek. Rozhodnutí společnosti Fitbit bylo moudré vzhledem k tomu, že finanční potíže společnosti Pebble snížily konečnou cenu akvizice na 40 milionů dolarů.

Fitbit získává software a pracovní sílu společnosti Pebble.

Do nedávna byla společnost Pebble rostoucí firmou s tržbami kolem 70-75 milionů dolarů. V poslední době se však s poklesem prodejů dluhy zvýšily a Fitbitu se podle zvěstí The Information podařilo vymoci akvizici za cenu mezi 35 a 40 miliony. Částka, která sotva pokryje nahromaděné dluhy. Společnost Pebble se v říjnu pokusila obnovit svou činnost vydáním nových chytrých hodinek, ale děr v předchozím roce bylo příliš mnoho. Do března bylo propuštěno přibližně 25 % zaměstnanců. Do konce roku 2015 společnost nashromáždila dluh ve výši 28 mil.

Slábne zájem o chytré hodinky?

Někteří analytici trhu viní z krize společnosti Pebble tvrdou konkurenci v podobě chytrých hodinek společnosti Apple. Podle jiných je však hlavním nepřítelem společnosti trh s nositelnou elektronikou, zejména s chytrými hodinkami. Po počátečním zájmu přitahují chytré hodinky stále méně nových zákazníků. A někteří se ptají, zda mají tato zařízení, jak je známe nyní, pevnou budoucnost. Společnost Fitbit tomu věří a chce spojit znalosti společnosti Pebble s atraktivitou svých zařízení, aby rozšířila svou uživatelskou základnu. Vzhledem k nízké pořizovací ceně je to vypočítaný hazard.