Jak používat animoji z iPhonu na Androidu


Apple zhruba před rokem představil Animoji na iPhonu X, tedy roztomilé personalizované obličeje v rozšířené realitě, tady je návod, jak je používat i na Androidu

Jednou z inovativních funkcí, které Apple představil s iPhonem X v roce 2017, byly Animoji. Pokud je neznáte, jedná se o roztomilé animované obličeje, často zobrazující zvířata nebo fiktivní postavy, které pomocí rozšířené reality simulují výrazy našeho obličeje.

Očividně zůstávaly Animoji dlouhou dobu výhradně pro zařízení se systémem iOS. Nyní však můžete tyto roztomilé a inovativní obličeje používat ke komunikaci v aplikacích a sociálních sítích i v systému Android. Dobře, možná to není nepostradatelná funkce, kterou uživatelé operačního systému Google záviděli těm, kteří vlastní iPhone, ale i tak je to příjemná nová funkce, díky které budou naše neformální hovory s přáteli a rodinou zábavnější. Zde se dozvíte, jak můžete Animoji snadno používat na svém smartphonu s Androidem

Jak používat Animoji na svém smartphonu s Androidem

Ujasněme si to: na Androidu nebudete používat zrovna Anomoji, ale spíše napodobeniny vytvořené vývojáři třetích stran, aby nahradili jejich nedostatek na telefonech se zeleným robotem. Originální Animoji jsou exkluzivní pro iPhone X, iPhone Xs a iPhone Xs Max, protože jsou generovány pomocí rozšířené reality a senzorů pro rozpoznávání obličeje, kterými jsou telefony z Cupertina vybaveny. Tyto funkce však mají i nejnovější smartphony s Androidem, a proto někteří vývojáři přišli s obdobou Animoji, která v podstatě funguje stejně jako u Applu. Nejúčinnějším a nejpohodlnějším nástrojem, který lze v systému Android používat k vytváření a sdílení roztomilých Animoji, nebo chceme-li je jednoduše nazývat vlastními animovanými tvářemi, je Animoji pro telefon X +Live Emoji Face Swap Emoticon.Dobře, název je poměrně složitý a vývojáři jistě neměli dar syntézy, ale ujišťujeme vás, že používání této aplikace je mnohem jednodušší než opakování názvu.

Po instalaci aplikace, která je v obchodě Google Play zcela zdarma, ji spustíme a automaticky se otevře přední fotoaparát našeho smartphonu. V tuto chvíli si můžeme vybrat oblíbené filtry, které přidáme do svého avatara v kresleném stylu. Můžeme buď pořídit fotografii s filtry AR, nebo nahrát malé video a v takovém případě se automaticky vytvoří GIF s našimi Animoji. Jakmile je GIF vytvořen, lze jej sdílet prakticky s jakoukoli aplikací pro zasílání zpráv.

Pokud vás Animoji pro telefon X +Live Emoji Face Swap Emoticon neuspokojí, můžete vyzkoušet další podobné aplikace určené pro Android. Všechny fungují stejně, otevřete přední kameru a začnete dělat legrační obličeje, přičemž si vyberete filtry, které chcete na svého avatara použít. Mezi lepší alternativy pro Android patří Supermoji a MSQRD (který také umožňuje vyměnit si obličej s jinou osobou).