Xbox Series X v platině je tady: stojí tolik co auto


Luxusní Xbox přichází z Velké Británie: v provedení z 18 nebo 24karátového zlata či platiny a s ohromující cenovkou: Tady je jeho cena

Na jeho pořízení se čekalo, pravděpodobně kvůli krizi čipů, která tvrdě zasáhla i svět herních konzolí, ale konečně je tady: mluvíme o Xboxu Series X v platinové barvě od britské společnosti Truly Exquisite, která se specializuje na luxusní úpravy elektronických produktů.

Práci, kterou, jak si možná vzpomínáte, dělá i ruská společnost Caviar se svými iPhony za nebetyčně vysoké ceny. Přesněji řečeno, nabídka luxusních konzolí Truly Exclusive je stejně rozsáhlá jako kdykoli předtím (jak po stránce konzolí, tak po stránce luxusu): zahrnuje Xbox Series X|S, PlayStation 5 a příslušenství, vše v provedení z 18karátového zlata, 24karátového zlata a platiny (matné i leštěné). Pokud tedy máte spoustu peněz nazbyt a chcete se odlišit od "obyčejných hráčů", stačí otevřít peněženku a kontaktovat britskou společnost: určitě najdete něco obzvlášť drahého a honosného, co uspokojí vaši nezkrotnou touhu po luxusu.

Xbox Series X Platinum: Jak se vyrábí

Xbox Series X Platinum je jednoduše Xbox Series X Platinum: jediný rozdíl oproti běžnému Xboxu Series X (kromě malého loga Truly Exquisite vedle loga Xbox) je ten, že tělo konzole a ovladač jsou vyrobeny z tohoto vzácného materiálu.

Jakmile se rozhodnete pro materiál krytu, je vlastně jediným možným přizpůsobením volba lesklého nebo matného povrchu (lesklý stojí více).


Xbox Series X v platinové barvě: kolik stojí

Ale pojďme k jádru věci: ceny těchto velmi exkluzivních produktů pro hráče (předpokládáme, že dospělé). Začněme nejdražší verzí: Xbox Series X v platinové barvě s lesklým povrchem. Za jeden z nich musíte zaplatit 8 099 liber, což je při současném kurzu 9 450 eur, a na dodání si musíte počkat do února až března 2021. Do Vánoc se bohužel nestihne, jinak by to byl pro mnohé velmi vítaný technický dárek.

O sto eur více bychom si mohli koupit Dacii Sandero, hatchback segmentu B, jehož cena začíná na 9 550 Kč.

O 200 liber méně bychom si mohli koupit stejný Xbox v platinové barvě s matným povrchem (asi 9 200 Kč). Pokud se však spokojíme se zlatem, zaplatíme minimálně 7 499 liber (8 750 Kč) za Xbox Series S v 18karátovém matném zlatě a maximálně 7 899 liber (přibližně 9 200 Kč) za Xbox Series X ve 24karátovém leštěném zlatě.