Whatsapp prodlužuje podporu starších telefonů Nokia a Blackberry


Služba bude prodloužena do 30. června 2017. Odstup od původního termínu stanoveného na konec prosince 2016

Majitelé některých starších smartphonů Nokia a Blackberry si mohou alespoň na chvíli oddechnout. Společnost WhatsApp právě oznámila, že prodlužuje podporu své služby na softwarových platformách Nokia S40 a Symbian S60 a BB OS, včetně Blackberry 10.

Jinými slovy, uživatelé telefonů s těmito operačními systémy budou moci aplikaci pro zasílání zpráv používat až do 30. června 2017. Toto rozhodnutí jistě potěší mnoho lidí, ale některé také naštve. Rozšíření se totiž nebude vztahovat na smartphony s některou z dřívějších verzí systému Android Gingerbread 2.3, Windows Phone 7 a iOS 6. Společnost převzatá Facebookem hodlá potvrdit to, co bylo oznámeno na začátku tohoto roku: pro tato zařízení bude služba ukončena do konce roku 2016.

Co dělat, pokud máte telefon, který již WhatsApp nepodporuje

Takže pouze šťastná část uživatelů bude moci nadále udržovat kontakt s přáteli a rodinou pomocí aplikace WhatsApp. Ale co my ostatní? Bohužel jediným řešením, jak sama společnost na svých oficiálních stránkách navrhuje, je přechod na aktuálnější verze Androidu, iPhonu a Windows Phone. Mnoho uživatelů tak bude mít na nákup nového smartphonu méně než měsíc. "Tato mobilní zařízení jsou sice důležitou součástí naší historie," píše se v příspěvku, který společnost poprvé napsala 26. února, "ale nenabízejí takové funkce, které bychom potřebovali k rozšíření funkcí našich aplikací v budoucnosti. Hlavním problémem těchto zařízení jsou totiž zastaralé technické specifikace, které brání správnému používání a aktualizaci aplikace WhatsApp.

.