Vše, co potřebujete vědět o skupinách na Facebooku

Facebooková skupina je místem pro skupinovou komunikaci a pro lidi, aby sdíleli své společné zájmy a vyjádřili svůj názor. Umožňují lidem setkávat se kolem společné věci, problému nebo aktivity, aby organizovali, vyjádřili cíle, diskutovali o problémech, zveřejňovali fotografie a sdíleli související obsah. Kdokoli si může založit a spravovat svou vlastní skupinu na Facebooku a můžete se dokonce připojit až k 6,000 XNUMX dalším skupinám.

Skupiny, jak je popsáno níže, nejsou stejné jako zasílání soukromých skupin používaných v aplikaci Facebook Messenger.

Lifewire


Stručná fakta o skupinách na Facebooku

Zde je několik krátkých zpráv o tom, jak fungují Facebookové skupiny:

  • Skupinu může vytvořit každý uživatel Facebooku
  • Některé skupiny umožňují komukoli se připojit, jiné mohou být soukromé
  • Když se připojíte ke skupině, ať už soukromé nebo veřejné, mohou vaši přátelé z Facebooku vidět, že jste se k ní připojili
  • Některé skupiny jsou tajné a nelze je vyhledat. V takovém případě vás musí kvalifikující člen skupiny pozvat
  • Opuštění skupiny nebude informovat ostatní členy
  • Pouze tvůrce skupiny a kdokoli z něho udělají správce má pravomoc pozvat někoho do skupiny
  • Ve skupině můžete vytvářet události, nahrávat obrázky / videa a sdílet soubory
  • Skupiny lze odstranit odebráním všech členů

Stránky na Facebooku vs. Skupiny

Skupiny na Facebooku prošly od první implementace změnami. Bývaly doby, kdy se Skupiny, jejichž členem byl uživatel, objevily na jejich vlastní osobní stránce. Pokud byste tedy byli ve skupině zvané „Fotbaloví fanoušci“, každý, kdo by viděl váš profil, by to o vás věděl.

Nyní jsou však tyto typy otevřených fór známé jako Stránky vytvořené společnostmi, celebritami a značkami, aby se zapojily do svého publika a zveřejňovaly zajímavý obsah. Na účet mohou přidávat příspěvky pouze správci stránek, zatímco ti, kterým se stránka líbí, mohou komentovat jakékoli příspěvky a obrázky.

Váš osobní profil je to, co používáte k interakci s ostatními uživateli stránek a skupin. Kdykoli něco zveřejníte, zveřejníte příspěvek se jménem a fotkou svého profilu.


Typy skupin na Facebooku

Na rozdíl od stránek na Facebooku, které jsou vždy veřejné, skupina na Facebooku nemusí být. Pokud stránku okomentujete nebo se vám líbí, budou všechny vaše informace k dispozici komukoli na Facebooku, kdo si tuto stránku prohlédne.

Pokud by tedy někdo navštívil NFL na facebookové stránce CBS, mohl by vidět kohokoli, kdo komentuje fotografii nebo diskutuje o článku. To by mohlo způsobit určité obavy ohledně ochrany osobních údajů, zejména pokud nemáte dostatečné znalosti o tom, jak chránit svůj osobní profil.


Uzavřené skupiny na Facebooku

Skupina může být soukromější než Stránka, protože tvůrce má možnost ji uzavřít. Když je skupina uzavřena, obsah a informace sdílené v rámci skupiny uvidí pouze ti, kteří byli do skupiny pozváni.

Příkladem skupiny mohou být členové týmu, kteří společně pracují na projektu a chtějí efektivněji komunikovat mezi sebou.

Vytvořením skupiny dostane tým soukromé fórum pro sdílení nápadů o projektu a zveřejňování aktualizací, stejně jako pro stránku. Po uzavření jsou všechny informace sdíleny pouze s osobami ve skupině. Ostatní budou i nadále moci vidět, že skupina existuje a kdo jsou jejími členy, ale nebudou moci vidět žádné příspěvky ani informace v uzavřené skupině, pokud nebudou pozváni.

Tajné Facebookové skupiny

Ještě soukromější než uzavřená skupina je tajná skupina. Tento typ skupiny je přesně to, co byste očekávali - tajné. Nikdo na Facebooku nevidí jinou tajnou skupinu než ti ve skupině.

Tato skupina se ve vašem profilu nikde neobjeví a pouze ti ve skupině mohou vidět, kdo jsou členové a co je zveřejněno. Tyto skupiny lze použít, pokud plánujete událost, o které nechcete, aby o ní někdo věděl, nebo pokud chcete pouze bezpečnou platformu pro komunikaci s přáteli.

Dalším příkladem může být rodina, která chce navzájem sdílet obrázky a novinky na Facebooku, ale aniž by ostatní přátelé viděli všechno.

Veřejné skupiny na Facebooku

Třetí nastavení ochrany osobních údajů pro skupinu je veřejné, což znamená, že každý může vidět, kdo je ve skupině a co bylo zveřejněno. Stále pouze členové skupiny mají možnost v rámci ní zveřejňovat příspěvky.

Podívejte se na tuto tabulku z Facebooku, která ukazuje některé další podrobnosti o tom, jak se tato nastavení ochrany osobních údajů liší pro každý typ skupiny na Facebooku.

Síťování skupin a stránek

Dalším způsobem, jak se skupiny liší od stránek, je to, že fungují v menších sítích než celá síť Facebook. Svou skupinu můžete omezit na síť pro vaši vysokou školu, střední školu nebo společnost a vytvořit z ní skupinu pro členy jakékoli sítě.

I když stránka může nashromáždit co nejvíce lajků, skupina musí mít 250 členů nebo méně. To okamžitě vynutí, aby byly skupiny na Facebooku menší než Stránky.

Jakmile jste uvnitř skupiny, Facebook funguje jen mírně odlišně od vašeho profilu. Skupina nepoužívá časovou osu, ale zobrazuje příspěvky v přímém chronologickém pořadí, podobně jako před časovou osou.

Členové skupiny také mohou vidět, kdo viděl příspěvek, což je jedinečná funkce pro účty skupiny. Pokud tedy zveřejníte nový nápad na projekt vaší skupiny nebo něco zveřejníte na facebookové skupině vaší rodiny, potvrzení o přečtení vám umožní zjistit, kdo si jej prohlížel.

Dalším rozdílem mezi připojením ke skupině a lajkováním stránky je počet oznámení, která obdržíte. Pokud jste ve skupině, dostanete oznámení pokaždé, když někdo zveřejní příspěvek, přidá komentář nebo lajk. U stránky je to však jen tehdy, když se někomu líbí váš komentář nebo vás označí v komentáři, o kterém vám bude řečeno, podobně jako u běžných komentářů a lajků na Facebooku.

Jaké stránky tyto skupiny nemají

Jedinečnou funkcí nabízenou pouze na stránkách je Page Insights. To umožňuje správcům stránky vidět, jakou aktivitu Stránka po určitou dobu přijímala, a to i v grafickém znázornění.

Toto je jen jeden z mnoha způsobů, jak stránky na Facebooku umožňují sledovat publikum a jak dobře je váš produkt nebo zpráva přijímána. Tyto analýzy nejsou ve Skupinách nabízeny nebo potřebné, protože jsou určeny ke komunikaci s malým vybraným počtem lidí, nikoli s širokým publikem.