Vše, co potřebujete vědět o přímých zprávách na Twitteru

Přímá zpráva na Twitteru (DM) je soukromá zpráva odeslaná jednomu nebo více konkrétním uživatelům Twitteru. Obecně můžete DM posílat pouze lidem, kteří vás sledují na Twitteru. Stejně jako tweety mohou mít DM pouze 280 znaků.


Proč poslat DM?

DM můžete poslat, pokud se chcete s někým spojit jeden na jednoho, ale neznáte jeho e-mailovou adresu ani jiným způsobem, jak se k němu dostat, nebo pokud víte, že tráví spoustu času na Twitteru a pravděpodobně ho uvidí zprávu tam kdekoli jinde. Pokud komunikace není vhodná pro veřejnou spotřebu (například nastavení obchodní schůzky), použijete DM. Někteří uživatelé Twitteru rádi posílají DM každému novému stoupenci s uvítací zprávou.

Kde se DM objeví?

Twitter DM není totéž jako tweet; proto se neobjevuje na žádné veřejné časové ose, kterou by mohl každý vidět. Zobrazuje se pouze na soukromých stránkách Zprávy odesílatele a příjemce DM. Jinými slovy, DM jsou analogické soukromým zprávám, které si uživatelé Facebooku vyměňují. DM jsou vlákny, takže můžete vidět dialog tam a zpět, který jste vedli s někým, kdo používá DM systém Twitter.


Jak poznám, že jsem obdržel DM?

Můžete být upozorněni na nové DM na Twitteru, nebo pomocí textového nebo e-mailového upozornění, pokud máte svůj účet nastavený tímto způsobem.

Na Twitteru, když obdržíte DM, se na levé liště domovské obrazovky zobrazí upozornění ve formě bubliny s číslem vedle odkazu Zprávy. Číslo odpovídá počtu nových DM, které máte.


S kým mohu DM?

Obecně můžete DM poslat komukoli, kdo vás sleduje. Existují ale některé výjimky. Pokud vás daná osoba nesleduje, ale přihlásila se k přijímání DM od kohokoli, můžete jí DM poslat. Nebo, pokud jste si s danou osobou v minulosti vyměnili DM, můžete jí poslat DM, i když vás nesleduje. Také pokud iniciujete DM více než jedné osobě, může kdokoli ve skupině reagovat na celou skupinu, i když se členové skupiny navzájem nesledují.

Pokud chcete někomu poslat DM na Twitteru, ale on vás nesleduje, stále můžete upoutat jeho pozornost pomocí jeho úchytu (například @ abc123) na začátku tweetu. Tweet v jejich sekci Zprávy nepřistane jako DM, ale vyvolá upozornění, které uživatel pravděpodobně uvidí.

Jak mohu poslat DM?

Při sestavování DM použijte následující kroky:

  1. Na domovské stránce Twitteru na levé liště vyberte Zprávy.

  2. Na Zprávy V horní části obrazovky vyberte ikonu Nová zpráva ikona (obálka).

    Případně můžete přejít na profil dané osoby a vybrat ikonu Nová zpráva ikona (obálka) v horní části obrazovky.

  3. A Nová zpráva Zobrazí se okno. Zadejte jméno osoby, které chcete odeslat DM, a poté vyberte další.

  4. Zobrazí se okno pro zasílání zpráv. Pokud jste si již s danou osobou dopisovali a zprávy jste neodstranili, uvidíte je v okně. Do pole pro zasílání zpráv zadejte svou zprávu a poté vyberte ikonu Poslat ikona (šipka směřující doprava). Zpráva se zobrazí v okně zpráv.

  5. Pokud příjemce odpoví, zobrazí se jeho zpráva také v okně pro zasílání zpráv, podobně jako při výměně zpráv.

Jak odstraním DM?

Pokud chcete smazat přímou zprávu, je to docela jednoduché.

  1. Přejděte do svého Zprávy sekce.

  2. Vyberte DM, který chcete odstranit.

  3. vybrat Smazat za vás a zpráva bude odstraněna.