Recenze TunnelBear VPN: Vše, co potřebujete vědět

TunnelBear VPN


Výkon: Z velké části překvapivě vynikající

Vzhledem k dětskému designu uživatelského rozhraní vás TunnelBear při výkonu opravdu překvapí. Proces připojení VPN je bleskový, rychlosti stahování jsou nadprůměrné a VPN zůstala stabilní bez ohledu na to, ke kterému serveru jsme se připojili.

Jediným místem, kde jsme měli problémy, bylo občasné přepínání z jednoho umístění serveru na druhé. V některých případech se VPN nepřipojila a před opětovným připojením jsme ji museli úplně vypnout a otevřít zpět. Jakmile jste otevřeli novou instanci TunnelBear, připojení, dokonce i ke vzdáleným serverům, trvalo jen několik sekund.

Streamování: Funguje to, ale…

Protože rychlosti připojení pomocí TunnelBear jsou tak vysoké, je streamování příjemným zážitkem. Většinou. Většina uživatelů najde frustraci v tom, co můžete streamovat.

Zřetelně na seznamu streamovacích služeb, které nebudou fungovat, jsou Netflix, BBC iPlayer a Amazon Prime. Pokud hledáte VPN, která vám umožní streamovat geograficky chráněný obsah, pravděpodobně budete velmi nešťastní, pokud se jedná o hlavní služby, které používáte. Stále můžete získat obsah YouTube, který je geograficky chráněný, ale pro mnoho uživatelů to prostě nebude stačit.


Zásady ochrany osobních údajů: Poněkud rozporuplné

TunnelBear sídlí v Kanadě, ale společnost je vlastněna americkou společností McAfee, což jsou obě skutečnosti. Kanada a USA jsou součástí zpravodajské aliance Five-Eyes, což znamená, že vždy existuje možnost sledování soukromé komunikace. Navzdory tomu zásady ochrany osobních údajů TunnelBear tvrdí, že neshromažďuje a neukládá:

 • IP adresy pro návštěvy stránek nebo připojení služeb
 • Dotazy DNS při připojení přes VPN TunnelBear
 • Informace o aplikacích, službách nebo webových stránkách navštívených uživateli.

TunnelBear však shromažďuje tzv. „Data účtu“ a „provozní data“, která zahrnují e-mailovou adresu, platformy a verze OS, informace o verzi aplikace, indikátor toho, zda byl uživatel během daného měsíce aktivní. , celková použitá data a provozní události, jako je vytvoření účtu nebo provedení platby.

Pro uživatele, kteří se obávají, že jejich identita zůstane při používání VPN skutečně anonymní, to nemusí být správná služba. Uživatelé, kteří k přenosu dat a komunikace potřebují pouze VPN, se pravděpodobně nemusí obávat.

TunnelBear umožňuje každoroční nezávislé bezpečnostní audity a zveřejňuje výsledky těchto auditů pro veřejnost ke kontrole.


Bezpečnostní funkce: Působivé

Pokud hledáte VPN, která má při připojení skvělé zabezpečení, TunnelBear je dobrá volba. Služba VPN používá OpenVPN, IPSEC4 a IKEv2 v závislosti na tom, k jaké platformě se připojujete. K dispozici je také další 256bitové šifrování EAS, které zajišťuje ochranu vašich dat, když používáte TunnelBear.

Existuje také několik dalších funkcí, díky nimž je používání služby VPN o něco bezpečnější. Nejprve je tu možnost VigilantBear, která je ekvivalentem přepínače zabití. Vaše data jsou chráněna, pokud je připojení z jakéhokoli důvodu přerušeno, což poskytuje ochranu proti úniku VPN. Nevýhodou možnosti VigilantBear je, že funguje pouze s Windows, Mac a Android 5.0 nebo novějšími.

Funkce GhostBear je verze zamlžování TunnelBear. Použití této možnosti vám pomůže obejít blokování nebo omezení obsahu a vytvořit stabilnější připojení. To je obzvláště užitečné, pokud se pokoušíte získat přístup k geofencovanému obsahu, protože GhostBear může vypadat, jako by váš provoz vycházel z běžného ISP, spíše než z VPN. Nevýhodou této služby je, že GhostBear může snížit rychlost vašeho připojení díky technologii, která zajišťuje maskování vašich dopravních signálů.

Aby dokázal, jak vážně to bere zabezpečení, dělá TunnelBear něco opravdu jedinečného v odvětví VPN. Umožňuje každoroční nezávislé bezpečnostní audity a zveřejňuje výsledky těchto auditů pro veřejnost ke kontrole. Je to bezprecedentní, ale ilustruje závazek TunnelBear k bezpečnosti.

Torrenting: Podporováno, ale není inzerováno

Nikde na webu TunnelBear nenajdete odkaz na torrentování. Na webu není nic, co by uvádělo, že je nebo není podporováno. Chcete-li to zjistit, musíte buď zkusit torrentovat při používání TunnelBear, nebo požádat společnost. Zeptali jsme se společnosti a ona neochotně (a poněkud vágně) potvrdila, že torrentování je povoleno při používání TunnelBear, ale navrhuje se, aby konkrétní tunely byly úspěšnější pro torrentové aktivity. Mezi ně patří:

 • Spojené státy
 • Kanada
 • Velká Británie
 • Německo
 • Švédsko
 • Nizozemí
 • Rumunsko

Tunnelbear VPN

Blokování reklam: Žádný integrovaný blokovač

TunnelBear neobsahuje integrovaný blokování reklam, takže při používání této služby zůstanete zranitelní vůči příliš horlivým sledovačům reklam a malwaru. K dispozici je sesterská aplikace pro iPhone s názvem BlockBear a doplněk pro Chrome s názvem Blocker, ale nejsou součástí základní aplikace TunnelBear.

Zákaznický servis: Webový chat

TunnelBear poskytuje rozsáhlou znalostní bázi, kterou můžete použít při řešení potíží. Pokud to nestačí, obsahuje stránka nápovědy také velký a snadno k nalezení kontaktujte nás volba. Kliknutím na tuto možnost se dostanete do formuláře, kde můžete zahájit webový chat. Pokud agenti nejsou k dispozici, ozvou se vám co nejdříve e-mailem.

Cena: Dostatečně dostupné pro běžné uživatele

Další věc, pro kterou TunnelBear jde, a díky níž je služba pro některé uživatele docela atraktivní, jsou náklady na tuto službu. TunnelBear nabízí jednu z nejlepších bezplatných služeb, které najdete, a nabízí uživatelům až 500 MB dat za měsíc zdarma. Tento bezplatný plán neomezuje služby, ke kterým se můžete připojit, ani neodstraňuje žádné další funkce služby TunnelBear.

TunnelBear nabízí jednu z nejlepších bezplatných služeb, které najdete, a nabízí uživatelům až 500 MB dat za měsíc zdarma.

Pokud jste velkým uživatelem VPN, 500 MB dat vám dlouho nevydrží. Oba dostupné placené plány TunnelBear umožňují neomezené množství dat, pět připojených zařízení a prioritní zákaznický servis. Měsíční plán vás bude stát 9.99 $ za měsíc a jednoroční plán vás bude stát přibližně polovinu oproti 4.99 $ za měsíc (pokud platíte za celý rok předem na 59.88 $). Oba placené plány také obsahují 30denní záruku vrácení měsíce, takže pokud během prvního měsíce zjistíte, že TunnelBear nesplňuje vaše potřeby, můžete získat náhradu.

Soutěž: TunnelBear je dobrá VPN střední třídy

Navzdory problému, že nemůžeme streamovat Netflix, BBC iPlayer nebo Amazon Prime s TunnelBear, stále se drží neuvěřitelně dobře i proti té nejtvrdší konkurenci. Snadnost použití a zabezpečení, které nabízí TunnelBear, často stačí pro příležitostné uživatele, kteří ke streamování nepotřebují VPN.

Když je však faktorem streamování, ExpressVPN vyhrává nad TunnelBear. ExpressVPN umožňuje nejen streamování z Netflixu a dalších webů, ale také nabízí špičkové rychlosti a vysokou bezpečnost. Tam, kde ExpressVPN ztrácí TunnelBear, jsou ceny, přičemž měsíční i roční ceny budou u ExpressVPN vyšší.

TunnelBear také překonává NordVPN v cenové kategorii, ale ztrácí jak NordVPN, tak ExpressVPN v rychlostní kategorii. Stejně jako ExpressVPN nabízí NordVPN lepší rychlosti a vysokou bezpečnost, ačkoli ani ExpressVPN ani NordVPN neumožnily nezávislému auditorovi ověřit jejich bezpečnost nebo zveřejnit výsledky auditu. Oba také vedou v počtu dostupných torrentových serverů a v počtu zemí, ze kterých mohou uživatelé tunelovat.

konečný verdikt

Náš konečný verdikt je, že TunnelBear je dobrá VPN pro nové uživatele VPN, kteří potřebují zabezpečenou ochranu VPN pro komunikaci a přenosy souborů. Je to také skvělá volba pro uživatele, kteří potřebují základní VPN na více zařízeních. Protože však TunnelBear má omezený počet serverových umístění a žádné možnosti streamování pro Netflix a další populární streamovací služby, nemusí se líbit pokročilejším uživatelům VPN.

brejle

 • Název produktu TunnelBear VPN

 • Cena 9.99 $

 • Rychlost (nejrychlejší) 154.54 Mb / s (testováno na připojení 1 Gb / s)

 • Operační systémy Windows, macOS, Linux, iOS, Android

 • Zařízení Pět zařízení najednou

 • Umístění serveru 22 zemí

 • Počet serverů nespecifikováno

 • Streamování Ne (Testováno a nefunguje s Netflix, Amazon Prime Video, BBC iPlayer)

 • Torrentování Ano

 • Šifrování AES 256bitové OpenVPN, IPSEC, IKEv2

 • Soubory protokolu omezené na neidentifikující data

 • Jurisdikce Kanada (vlastnictví USA)