Nákup repasovaných produktů – co potřebujete vědět

Vždy hledáme výhodné ceny. Je těžké odolat prodejům po svátcích, na konci roku a na jarní výprodej. Dalším způsobem, jak ušetřit peníze po celý rok, je nákup renovovaných produktů.

Justin Pumfrey / The Image Bank / Getty Images


Co se kvalifikuje jako renovovaná položka

Když většina z nás přemýšlí o renovovaném předmětu, myslíme na něco, co bylo otevřeno, roztrháno a přestavěno, jako je přestavba automatické převodovky. Ve světě elektroniky však není zřejmé, co pro spotřebitele znamená termín „renovovaný“.

Audio nebo video komponentu lze klasifikovat jako renovovanou, pokud splňuje JAKÉKOLI z následujících kritérií:

Návrat zákazníka

Většina hlavních maloobchodníků má 30denní politiku vrácení svých produktů a mnoho spotřebitelů z jakéhokoli důvodu vrací produkty v této lhůtě. Většinu času, pokud s výrobkem není nic v nepořádku, obchody jen sníží cenu a znovu ji prodají jako speciální krabičku. Pokud se však na výrobku vyskytne nějaká vada, mnoho obchodů má dohody o vrácení výrobku výrobci, kde je zkontrolován a / nebo opraven, a poté znovu zabalen k prodeji jako repasovaný předmět.

Poškození přepravy

Mnohokrát se mohou zásilky poškodit při přepravě, ať už kvůli nesprávnému zacházení, živlům nebo jiným faktorům. Ve většině případů může být produkt v balení naprosto v pořádku, ale maloobchodník má možnost vrátit poškozené krabice (kdo chce dát poškozenou krabici na polici?) Výrobci za plný kredit. Výrobce je povinen výrobky prohlédnout a zabalit do nových krabic určených k prodeji. Nelze je však prodat jako nové produkty, takže jsou označeny jako renovované jednotky.

Kosmetické poškození

Někdy může z různých důvodů dojít k poškrábání, promáčknutí nebo jiné formě kosmetického poškození, které neovlivní výkon jednotky. Výrobce má dvě možnosti; prodat jednotku s viditelným kosmetickým poškozením nebo opravit poškození vložením vnitřních součástí do nové skříně nebo krytu. Ať tak či onak, produkt se kvalifikuje jako renovovaný, protože jsou stále kontrolovány vnitřní mechanismy, které by mohly být kosmetikou poškozeny.

Demonstrační jednotky

Ačkoli na úrovni obchodů většina maloobchodníků prodává své staré ukázky z podlahy, někteří výrobci je vezmou zpět, v případě potřeby je zkontrolují a / nebo opraví a pošlou je zpět jako repasované jednotky. To může platit také pro ukázkové jednotky používané výrobcem na obchodních výstavách, vrácené recenzenty produktů a pro interní použití v kanceláři.

Porucha během výroby

V jakémkoli výrobním procesu montážní linky se konkrétní součást může ukázat jako vadná z důvodu vadného procesního čipu, napájecího zdroje, mechanismu zavádění disku nebo jiného faktoru. To se obvykle zachytí dříve, než produkt opustí továrnu, ale vady se mohou objevit poté, co produkt zasáhne regály obchodů. V důsledku vrácení zákazníkem, nefunkčních ukázek a nadměrného rozpadu produktu během záruční doby konkrétního prvku v produktu může výrobce „odvolat“ produkt z konkrétní šarže nebo výrobní série, která vykazuje stejnou vadu. Výrobce se může rozhodnout opravit všechny vadné jednotky a poslat je zpět maloobchodníkům jako repasované jednotky.

Krabice byla jen otevřená

Ačkoli zde technicky neexistuje žádný problém kromě otevření krabice a odeslání zpět výrobci k opětovnému zabalení (nebo opětovnému zabalení maloobchodníkem), je produkt stále klasifikován jako repasovaný, protože byl znovu zabalen, přestože k žádné renovaci nedošlo.

Přeplněné položky

Pokud má maloobchodník nadměrné zásoby konkrétního zboží, obvykle sníží cenu a zboží umístí do prodeje nebo k odbavení. Někdy však, když výrobce představí nový model, „shromáždí“ zbývající zásoby starších modelů, které jsou stále na pultech obchodů, a přerozdělí je konkrétním maloobchodníkům k rychlému prodeji. V takovém případě může být položka prodána buď jako „speciální nákup“, nebo může být označena jako renovovaná.

Pokud je elektronický výrobek odeslán zpět výrobci, z jakéhokoli důvodu, kde je zkontrolován, obnoven na původní specifikaci (je-li to nutné), otestován a / nebo znovu zabalen pro další prodej, již nelze předmět prodat jako „nový“.

Tipy na nákup repasovaných produktů

Není vždy jasné, jaký je přesný původ nebo stav renovovaného produktu. Je nemožné, aby spotřebitel věděl, jaký je důvod pro „repasované“ označení konkrétního produktu.

Musíte ignorovat jakékoli „domnělé“ znalosti, které se vám prodejce pokusí sdělit o tomto aspektu produktu, protože ani on nemá o této problematice žádné vnitřní znalosti.

Vezmeme-li v úvahu všechny výše uvedené možnosti, zde je několik otázek, které je třeba se zeptat při nákupu renovovaného produktu.

  • Prodává repasovanou jednotku maloobchod, který je rovněž oprávněn prodávat nové výrobky vyrobené stejnou společností?
  • Má renovovaná jednotka záruku v USA (měla by mít 45 až 90denní záruku na díly a práci)? Někdy jsou renovované jednotky šedým trhem - což znamená, že nemusí být původně určeny k prodeji na trhu v USA.
  • Nabízí prodejce záruku na vrácení nebo výměnu repasované jednotky, pokud nejste spokojeni (15 a více dní)?
  • Nabízí prodejce na zboží prodlouženou záruku? To neznamená, že si musíte koupit prodlouženou záruku - ale to, zda ji nabízejí nebo ne, naznačuje jejich stupeň podpory produktu. Pokud prodejce není autorizovaným prodejcem produktu, váhal by s nabídkou prodloužené záruky.

Pokud jsou odpovědi na všechny výše uvedené otázky „ano“, může být nákup repasované jednotky bezpečný a chytrý krok.


Závěrečné myšlenky na nákup repasovaných položek

Nákup renovovaného zboží může být skvělým způsobem, jak získat skvělý produkt za výhodnou cenu. Neexistuje žádný logický důvod, proč by označení „repasované“ mělo mít u uvažovaného produktu negativní konotaci.

I nové produkty mohou být citrony a všechny renovované produkty byly v jednom okamžiku nové. Při nákupu takového produktu, ať už jde o renovovanou videokameru, AV přijímač, televizor, DVD přehrávač atd., Od online nebo fyzického prodejce, je však důležité zajistit, abyste mohli produkt zkontrolovat a aby prodejce zálohoval produkt s určitou politikou vrácení a zárukou v rozsahu uvedeném v našich nákupních tipech.

ŠŤASTNÉ NAKUPOVÁNÍ!