Recenze IPVanish: Vše, co potřebujete vědět

IPVanish

Celkově se rozhraní cítí přeplněné a má příliš mnoho různých způsobů připojení (tj. Seznamy připojení k serveru, tlačítka připojení, rozbalovací nabídky atd.). Chcete-li změnit předvolby IPVanish, musíte to provést pomocí ikony aplikace - z hlavního rozhraní to udělat nemůžete. A zatímco graf vypadá hezky, nepřidává zážitku z procházení žádnou hodnotu. Pozitivní je, že ikona obsahuje časovač.


Výkon: Vynikající

IPVanish spravuje celou svou síťovou infrastrukturu interně a nabízí neomezenou šířku pásma a vynikající rychlosti surfování v celé své globální síti. Chcete-li dosáhnout nejlepší rychlosti a výkonu, použijte Quick Connect funkce s Nejlepší server k dispozici vybraný.

Když je toto vybráno, Quick Connect vybere nejlepší server pro vaše umístění. S IPVanish jsme zjistili, že se webové stránky načítají rychle a můžeme sledovat filmy na Netflixu s nulovou latencí a vyrovnávací pamětí. Časy připojení VPN a odpojení mohou být trochu pomalé, ale není to tak velký problém.

Byli jsme schopni dosáhnout maximální rychlosti downstream 186.64 Mbps, když jsme připojeni k blízkému serveru se sídlem v USA bez připojení k internetu s rychlostí 1 Gbps. Ostatní servery, včetně serverů v zámoří, byly výrazně pomalejší.

Na rozdíl od mnoha poskytovatelů (kteří mohou poskytovat přinejlepším pět nebo šest současných připojení) umožňuje IPVanish až 10 současných připojení napříč více zařízeními v rámci jednoho plánu služeb. Naproti tomu, pokud jste chtěli 10 připojení s ExpressVPN, musíte si koupit dva plány služeb. Díky tomu může být IPVanish dobrá hodnota, pokud máte mnoho uživatelů nebo zařízení k ochraně.

IPVanish

IPVanish nabízí funkci split-tunelování pro uživatele Androidu. Tato funkce vám umožňuje vybrat, které aplikace používají VPN a zůstanou šifrované a které aplikace jsou směrovány prostřednictvím místního poskytovatele internetových služeb (bez šifrování). Tato funkce může být užitečná, pokud chcete chránit některá připojení pomocí sítě VPN, ale ostatní připojení ponechat lokální, například pro služby rozvozu jídla.

Streamování: Podporuje některé služby

I když IPVanish neposkytuje dedikované servery pro streamování médií, mohli jsme streamovat Netflix přes servery se sídlem v USA. Mohli jsme také sledovat Hulu, i když se nám nepodařilo přimět BBC iPlayer pracovat přes žádný ze serverů IPVanish ve Velké Británii.

IPVanish také nabízí podporu pro Kodi, což je jedna z nejpopulárnějších aplikací pro streamování médií. Kvůli geografickým omezením nemusí mít uživatelé Kodi přístup k určitým doplňkům. Chcete-li to obejít, můžete pomocí služby Kodi spustit aplikaci IPVanish. Tímto způsobem získáte neomezený přístup ke všem doplňkům Kodi, které chcete nainstalovat. Kodi můžete také použít s IPVanish pro Fire Stick nebo Fire TV.


Zásady ochrany osobních údajů: přísné, s nevýhodou

Služba IPVanish má sídlo ve Spojených státech. To znamená, že spadá do jurisdikce Spojených států a Aliance pěti očí. Five Eyes Alliance je mezinárodní skupina pro dohled (složená z Austrálie, Kanady, Nového Zélandu, Velké Británie a USA), která zajišťuje sběr a sdílení údajů z dohledu.

IPVanish uvádí, že jsou poskytovatelem no-logů. Teoreticky to znamená, že pokud by vláda požadovala protokoly od IPVanish, nebyly by k dispozici žádné údaje. Problém je v tom, že nemají žádné zprávy o transparentnosti ani nezávislé audity v evidenci a údaje předali v minulosti.

Z webu IPVanish: Důrazně nám záleží na vašich právech na ochranu osobních údajů a nikdy nezaznamenáme žádný provoz ani použití naší VPN. IPVanish za žádných okolností neshromažďuje, nesleduje ani nezaznamenává žádný provoz ani používání svých služeb virtuální privátní sítě na žádné platformě.

IPVanish


Bezpečnostní funkce: Standardní

Pokud jde o zabezpečení, IPVanish nabízí vysoce zabezpečený protokol OpenVPN, ochranu proti úniku DNS (Domain Name System) a přepínač zabití, aby vaše připojení byla soukromá. Službě však trochu chybí další funkce zabezpečení s přidanou hodnotou. Například nenajdete věci, jako je NordVPN Double VPN, nebo technologie ExpressVPN TrustedServer.

Seznam bezpečnostních funkcí IPVanish zahrnuje:

 • Protokol OpenVPN s 256bitovým šifrováním AES: Jedná se o vojenské šifrování používané k ochraně vysoce citlivých dat. Je prakticky nemožné to prolomit.
 • Tahanice: Tato funkce pomáhá zamaskovat připojení v zemích, které používají hloubkovou kontrolu paketů k identifikaci připojení OpenVPN. Je užitečný při obcházení bran firewall a je nabízen v systémech Windows, Mac OS, Android a Fire Stick / TV.
 • Ochrana proti úniku DNS: Tím se zabrání tomu, aby požadavky na převod adresy URL na adresu IP procházely přes nesprávný server názvů domén (DNS), což by mohlo narušit ochranu osobních údajů.
 • Přepínač: Tato funkce automaticky vypne veškerý internetový provoz, pokud IPVanish z jakéhokoli důvodu přestane fungovat. To chrání váš internetový provoz před zvědavým pohledem.
 • TOR kompatibilita: IPVanish bude pracovat s TOR (The Onion Router), ale kvůli problémům s výkonem je to nejlepší pouze pro procházení webu.

IPVanish

IPVanish nabízí celou řadu bezpečnostních protokolů VPN, z nichž si můžete vybrat, včetně OpenVPN přes UDP / TCP nebo L2TP / IPSec a IKEv2. OpenVPN je dnes považován za zlatý standard v bezpečnostních protokolech VPN. Při výměně klíčů se spoléhá na SSL / TLS, nabízí až 256bitové šifrování pomocí OpenSSL a může běžet přes TCP i UDP. Jinými slovy, je to vysoce bezpečné.

IPVanish spravuje celou svou síťovou infrastrukturu interně a nabízí neomezenou šířku pásma a vynikající rychlosti surfování v celé své globální síti.

Torrenting: Ano, ale s nevýhodou

I když IPVanish naznačuje, že jejich služba je skvělá pro torrentování, pamatujte, že IPVanish sídlí ve Spojených státech. To znamená, že podléhá zákonům o porušení autorských práv Digital Millennium Copyright Act (DMCA), které jsou určeny k ochraně hudby, filmů, her atd.

I s jejich politikou no-logs můžete mít větší klid při torrentování se službou VPN, která nefunguje na americké půdě. Pokud však nemáte torrenty, nemusíte si s tím dělat starosti.

I když IPVanish má zásadu no-logs, jurisdikce služby v USA má určité nevýhody.

Blokování reklam: Není zahrnuto

IPVanish neobsahuje integrovaný blokování reklam. Jedná se o bezpečnostní funkci, která se nachází v některých z nejlepších služeb VPN, protože umožňuje VPN odříznout požadavky od příliš horlivých sledovačů reklam a malwaru na úrovni DNS. Bez tohoto typu ochrany může váš prohlížeč odhalit kompromitující informace, když odešle požadavky do sledovačů reklam.

Zákaznický servis: Jedny z nejlepších v oboru

IPVanish poskytuje nejvyšší úroveň zákaznických služeb, jaké jsme viděli z jakékoli VPN, kterou jsme testovali. Poskytují telefonickou podporu během pracovní doby v USA, webový chat 24/7 a také e-mail jako zálohu, pokud nepotřebujete hned odpověď. Tato úroveň podpory je v odvětví VPN téměř neslýchaná.

Cena: Dostupné, ale ne levné

Pokud jde o ceny, IPVanish je na stejné úrovni jako ostatní poskytovatelé VPN, ale rozhodně to není nejlevnější volba. V současné době nabízí IPVanish tři platební plány: 10 $ / měsíc po dobu jednoho měsíce, 8.99 $ / měsíc po dobu tří měsíců a 5.19 $ / měsíc po dobu 15 měsíců. 15měsíční plán vychází na 17 centů denně, ale musíte za něj zaplatit předem.

Soutěž: IPVanish vs ExpressVPN

Jak je IPVanish v porovnání s populární službou ExpressVPN? Pokud jde o rychlost a výkon, obě služby jsou si velmi podobné - tedy rychlé. IPVanish je mírně levnější varianta, na 5.19 $ / měsíc oproti ExpressVPN na 6.67 $ / měsíc.

Oba nabízejí OpenVPN, nejlepší bezpečnostní protokol, který je dnes k dispozici. Pokud ale máte zájem o prokázané soukromí, je ExpressVPN založený na BVI vynikající volbou. Příklad: když turecká vláda v roce 2017 požadovala data od ExpressVPN, neměla jednoduše žádné protokoly, které by jim poskytla.

Na druhou stranu existují důkazy, že IPVanish „bez přihlášení“ předala údaje o protokolování zákazníků americkému ministerstvu pro vnitřní bezpečnost pro trestní případ v roce 2016. Zatímco IPVanish je nyní pod novým vedením StackPath, incident, pokud je pravdivý, je v rozporu s jejich stanovenou politikou no-logs.

konečný verdikt

Dobrá volba, pokud vám nejde o jejich historii protokolování.

Náš konečný verdikt je, že IPVanish pro vás může fungovat dobře, pokud máte vysokou rychlost, neomezenou šířku pásma a více připojení zařízení. Pokud však potřebujete podrobnější seznam funkcí a máte obavy z jejich historie jurisdikce protokolování v USA (ačkoli IPVanish uvádí, že se v současné době nelogují), může být užitečné nejprve zkontrolovat další služby.

brejle

 • Název produktu IPVanish

 • Cena 5.19 $

 • Operační systémy Windows, macOS, Linux, Chrome OS, Fire TV

 • Mobilní platformy iOS, Android, Windows Phone

 • Zařízení 10 zařízení najednou

 • Umístění serveru 75 zemí

 • Počet serverů 1,300+

 • Streamování testováno Netflix (USA)

 • Torrentování Ano, včetně přepínače zabití

 • Šifrování AES 256bitové OpenVPN přes UDP / TCP, IKEv2 / IPsec, L2TP, PPTP

 • Protokolování Žádné protokoly, žádná zpráva o průhlednosti, údaje v minulosti nebyly předány

 • Jurisdikce USA