Facebook Messenger: Vše, co potřebujete vědět

Messenger, služba pro zasílání okamžitých zpráv ve vlastnictví Facebooku, byla spuštěna v srpnu 2011 a nahradila Facebook Chat. K používání Messengeru nepotřebujete účet na Facebooku. Zatímco dva jsou částečně propojeni, když máte účet na Facebooku, není nutné mít jeden k používání Messengeru.

Bailey Mariner / Lifewire


Jak získat přístup ke službě Facebook Messenger

Messenger lze používat ve spojení s Facebookem na vašem počítači, na Messenger.com nebo k němu přistupovat pomocí mobilní aplikace Messenger na zařízeních Android a iOS. Protože Messenger funguje na iPhonech, funguje také na Apple Watch.

Přestože je Messenger snadno přístupný prostřednictvím webu Messengeru, vašeho účtu Facebook v počítači a mobilních aplikací, můžete si do některých prohlížečů nainstalovat doplňky, které vám usnadní přístup. Tyto doplňky nejsou oficiálními aplikacemi na Facebooku. Jsou to rozšíření třetích stran, která vývojáři mimo Facebook vydali zdarma. Například uživatelé prohlížeče Firefox mohou Messenger umístit na stranu svých obrazovek a používat jej na jiných webech, a to způsobem rozdělené obrazovky, pomocí doplňku Messenger pro Facebook.

Abyste mohli používat Messenger, nemusíte mít účet na Facebooku, takže je k dispozici pro jednotlivce, kteří se nezaregistrovali na Facebooku nebo si zrušili účty.

Odesílejte text, obrázky a videa

V jádru je Messenger textovou aplikací pro individuální i skupinové zprávy, ale může také odesílat obrázky a videa. Messenger také obsahuje spoustu vestavěných emodži, samolepek a souborů GIF.

Mezi užitečné funkce, které Messenger obsahuje, patří jeho indikátor psaní, který umožňuje zjistit, kdy osoba píše, doručené potvrzení, potvrzení o přečtení a časové razítko, kdy byla zpráva odeslána, a další, když si příjemce přečetl poslední.

Stejně jako na Facebooku vám Messenger umožňuje reagovat na zprávy na webu i v aplikaci.

Další skvělá věc týkající se sdílení obrázků a videí prostřednictvím Messengeru je, že aplikace a web shromažďují všechny mediální soubory, takže je můžete rychle procházet.

Pokud používáte Messenger se svým účtem na Facebooku, v Messengeri se zobrazí jakákoli soukromá zpráva na Facebooku. Tyto texty můžete také mazat, archivovat a zrušit archivaci zpráv, abyste je mohli skrýt nebo zobrazit v neustálém zobrazení.


Uskutečňujte hlasové nebo videohovory

Messenger také podporuje zvukové a videohovory z mobilní aplikace, z webového serveru Messenger a z Facebooku. Ikona telefonu slouží pro zvukové hovory, zatímco ikona fotoaparátu umožňuje videohovory tváří v tvář.

Pokud používáte funkce volání Messenger na Wi-Fi, můžete k uskutečnění bezplatných internetových hovorů použít aplikaci nebo web.


Poslat peníze

Messenger funguje jako jednoduchý způsob, jak posílat peníze lidem pouze pomocí informací o vaší debetní kartě. Můžete to udělat jak z webu, tak z mobilní aplikace.

Použití Poslat peníze tlačítko z počítače nebo Platby tlačítko v aplikaci, poslat nebo požádat o peníze. Případně můžete poslat text s cenou a kliknutím na ni otevřete výzvu k zaplacení nebo požádání o platbu. K transakci můžete dokonce přidat krátkou poznámku, abyste si pamatovali její účel.

Hrát hry

Messenger vám umožňuje hrát hry v aplikaci nebo na webu Messenger.com, i když jste ve skupinové zprávě. Chcete-li začít hrát s ostatními uživateli Messengeru, nemusíte si stahovat jinou aplikaci nebo navštívit jinou webovou stránku.

Sdílejte svou polohu

Místo použití speciální aplikace k tomu, abyste někomu ukázali, kde se nacházíte, můžete příjemcům umožnit sledovat vaši polohu až hodinu pomocí vestavěné funkce sdílení polohy Messenger, která funguje pouze z mobilní aplikace.

Funkce služby Facebook Messenger

Ačkoli Messenger nemá kalendář, umožňuje vám vytvářet připomenutí událostí pomocí tlačítka Připomenutí v mobilní aplikaci. Dalším úhledným způsobem, jak to udělat, je odeslat zprávu, která obsahuje odkaz na den, a aplikace se vás automaticky zeptá, jestli chcete připomenutí. Stejně jako mnoho jiných aplikací má Facebook Messenger tmavý režim.

Ze zprávy v mobilní aplikaci vám Messenger umožní požádat o jízdu z vašeho účtu Lyft nebo Uber.

Název skupinové zprávy lze přizpůsobit, stejně jako přezdívka zúčastněných osob. Barevný motiv každého vlákna konverzace lze dokonce upravit také.

Zvukové klipy lze posílat prostřednictvím Messengeru, pokud chcete poslat zprávu, aniž byste museli posílat textové zprávy nebo provádět úplný zvukový hovor.

Oznámení lze umlčet na základě jednotlivých konverzací po stanovený počet hodin nebo je zcela vypnout, a to jak pro stolní verzi aplikace Messenger, tak prostřednictvím mobilní aplikace.

Přidejte nové kontakty z Messengeru pozváním kontaktů z telefonu nebo, pokud jste na Facebooku, ze svých přátel z Facebooku. K dispozici je také vlastní skenovací kód, který si můžete stáhnout z aplikace a sdílet s ostatními, kteří pak mohou skenovat váš kód a okamžitě si vás přidat do svého Messengeru.