Vše, co potřebujete vědět o Steam Workshopu

Součástí Steam Community je Steam Workshop, jehož cílem je usnadnit modifikaci hry. Většina her Steam podporujících Workshop umožňuje stahovat a instalovat mody kliknutím na tlačítko; vývojáři používají Workshop k hromadnému získávání obsahu, který může nakonec skončit ve hře.


Jak funguje Steam Workshop?

Steam Workshop je úložiště modů pro Steam Games. Když vývojář vydá hru na Steam a tato hra má podporu modů, má možnost ji spojit do Steam Workshopu. Propojení s Steam Workshop umožňuje tvůrcům nahrát své mody, aby si je mohutné vestavěné publikum užilo, a poskytuje pravidelným hráčům přímý a efektivní proces získávání modů.

Když otevřete Steam Workshop, který je přístupný přes Steam Community, zobrazí se vám seznam populárních her, které mají k dispozici mody ke stažení. Můžete si také prohlédnout vybrané hry, nedávno aktualizované hry a nedávno hrané hry. Můžete si také prohlédnout seznam všech her, které tuto funkci podporují.

Do Workshopu Steam můžete vstoupit přímo z vaší knihovny Steam. Když kliknete na hru ve své knihovně a tato hra zahrnuje podporu Steam Workshop, najdete tlačítko, které odkazuje přímo na stránku Steam Workshop dané hry.

Je Steam Workshop zdarma?

Steam Workshop je zdarma k použití a většina modů a dalších položek, které v něm najdete, je také zdarma. Některé hry, například Skyrim, obsahují také prémiové mody, které si musíte zakoupit. Když si koupíte jeden z těchto modů, část vaší platby jde přímo osobě, která tento mod vytvořila.

Pokud platíte za mod ve službě Steam Workshop a nefunguje tak, jak je inzerováno, nebo nejste spokojeni s nákupem, můžete jej vrátit prostřednictvím podobné zásady vracení peněz, jako je ta, která upravuje návratnost hry Steam.


Jak stahovat mody z Workshopu Steam

Pokud hra podporuje Steam Workshop, jednoduše se přihlaste k odběru, abyste získali přístup ke svému proudu upraveného obsahu. Tento proces funguje namísto stahování nebo instalace jednotlivých položek ze Steam Workshopu. Pokud již ve hře nechcete položku nebo mod, můžete se jednoduše odhlásit a Steam ji odebere.

Než si stáhnete a nainstalujete položky ze Steam Workshopu, nezapomeňte zálohovat své herní soubory a uložit data.

Zde je způsob, jak získat mody a další položky ze Steam Workshopu:

 1. Spusťte Steam, otevřete svůj Knihovna, a vyberte hru, která podporuje Steam Workshop.

 2. Přejděte dolů do části Workshop a vyberte Projděte si workshop.

  Pokud nevidíte a Projděte si workshop tlačítko, to znamená, že hra nepodporuje Steam Workshop a budete muset vyzkoušet jinou hru.

 3. Každá hra, která podporuje Steam Workshop, má stránku Steam Workshop. Tato stránka poskytuje řadu způsobů, jak objevit nové modely, doplňky, mody a další.

 4. Klikněte na libovolnou položku na hlavní stránce, která vás zajímá, použijte funkci vyhledávání nebo procházejte pomocí jedné z možností řazení.

 5. Když najdete položku, která vás zajímá, vyberte ji.

 6. Když vyberete položku ve službě Steam Workshop, zobrazí se o ní další informace. Pokud si to chcete sami vyzkoušet, vyberte + Přihlásit se k odběru.

  Chcete-li z hry odebrat položku, plugin nebo mod, vraťte se na stejnou stránku a vyberte Přihlášeno k odběru ještě jednou.

 7. Spusťte hru a vyzkoušejte novou položku nebo mod.

 8. Můžete si stáhnout více položek, pluginů a modů najednou, ale některé položky Steam Workshopu mohou být v rozporu s ostatními. Pokud vaše hra nefunguje správně po instalaci několika položek ze Steam Workshopu, zkuste je postupně odstraňovat, dokud hra nebude fungovat správně.


Jak hlasovat o položkách v Workshopu Steam

Některé hry používají odlišný přístup, což vám umožňuje hlasovat o položkách odeslaných uživateli ve službě Steam Workshop. V tomto uspořádání jsou do hry začleněny pouze ty nejoblíbenější mody.

Zde je způsob, jak hlasovat o položkách ve službě Steam Workshop:

 1. Otevřete knihovnu Steam a klikněte na hru, která podporuje tuto implementaci Steam Workshopu.

 2. Přejděte dolů a vyberte možnost Projděte si workshop.

  Pokud nevidíte možnost procházet Workshop, hra nepodporuje Steam Workshop.

 3. Pokud chcete objevit zcela nové položky, o kterých budete hlasovat, vyberte velké Kliknutím zahájíte hlasování ve frontě tlačítko.

  Pokud chcete hlasovat o konkrétní položce, můžete ji vyhledat ve vyhledávacím poli.

 4. Pokud chcete, aby se ve hře objevila konkrétní položka, vyberte Ano.

 5. vybrat Další položka ve frontě a zopakujte proces hlasování pro zbývající položky.

 6. Na stránce Steam Workshop můžete vybrat libovolnou položku a hlasovat o ní přímo.

 7. vybrat Ano pokud chcete, aby se položka objevila ve hře.

 8. Můžete hlasovat pro libovolný počet položek. Když příspěvek na Workshopu obdrží dostatek hlasů, může se vývojář hry rozhodnout jej zahrnout do hry.

Může někdo nahrát na Steam Workshop?

Steam Workshop je k dispozici všem. Neexistují žádné překážky vstupu, kromě vašich dovedností a představivosti, ačkoli při odesílání předmětů musíte podepsat dohodu se společností Valve.

Nahrávání do Steam Workshopu je složitější než stahování módů a nedělá se to prostřednictvím klienta Steam. Každá hra, která podporuje Steam Workshop, má vlastní metodu nahrávání.

Některé hry mají ve hře možnost nabídky, která vám umožní nahrát vaše mody do Steam Workshopu a jiné vyžadují zadání kódu příkazového řádku. Někteří vydavatelé také poskytují nástroj, který je určen k nahrávání módů pro jejich hry na Steam Workshop.

Pokud máte zájem o nahrávání na Steam Workshop, zkontrolujte svou hru a zjistěte, zda má možnost tak učinit. Pokud se tak nestane, požádejte vývojáře nebo vydavatele hry o konkrétní pokyny.