Soubor PCD (jak jej otevřít nebo převést)

Soubor s příponou PCD je obrazový soubor Kodak Photo CD. Tyto soubory se používají k ukládání fotografií ve vysokém rozlišení na CD a také ke skenovacímu hardwaru Kodak. Soubory PCD ukládají komprimované obrázky a udržují pět rozlišení stejné fotografie v jednom souboru, včetně formátů 192x128, 384x256, 768x512, 1536x1024 a 3072x2048.

Pokud soubor PCD není obrazový soubor Kodak, může to být soubor Pure Component Data, soubor Pokemon Wonder Card nebo soubor Data Cloud Data.


Jak otevřít soubor PCD

Otevřete soubor PCD, který je obrazovým souborem Kodak Photo CD, pomocí ThumbsPlus, Corel PaintShop Pro, IrfanView (může vyžadovat zásuvný modul a funguje pouze v 32bitové verzi), XnView, Zoner Photo Studio nebo jiné populární fotografie a grafiky nástroje. Adobe Photoshop funguje také, ale pouze pokud je to CS3 nebo CS2.

Soubory PCD ve formátu Pure Component Data jsou soubory s chemickými daty používané programem ChemSep.

Soubory PCD, které jsou soubory Pokemon Wonder Card, odemykají nové události a další věci ve hře Pokemon Nintendo DS. Pokemon Mystery Gift Editor upravuje tyto typy souborů PCD. Program PokeGen otevírá soubory PCD, aby je bylo možné importovat do uložených her Pokemon (soubory s příponou .SAV).

Knihovna Point Cloud otevře datové soubory Point Cloud.

Pokud zjistíte, že aplikace ve vašem počítači otevírá soubor PCD, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory PCD, budete muset změnit výchozí program, který otevírá soubory PCD.

Jak převést soubor PCD

Pcdtojpeg převádí nejvyšší dostupné rozlišení obrazového souboru Kodak Photo CD do souboru JPG v systému Windows i macOS. Tento nástroj se používá prostřednictvím příkazového řádku, takže si přečtěte část Používání na webu Pcdtojpeg, abyste pochopili, jak to funguje.

Další možností, která převádí obrazový soubor PCD, je použití stránky CoolUtils.com. Nahrajte soubor PCD na tento web a poté převeďte soubor PCD na JPG, BMP, TIFF, GIF, ICO, PNG nebo PDF.

Pokud máte soubor PCD, který je souborem datových mraků Point Cloud, existuje na jejich webu příkaz pcd2ply, o kterém si můžete přečíst a který lze použít k převodu PCD na PLY (soubor polygonového modelu).


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor v tomto okamžiku neotevře, je pravděpodobné, že nemáte na starosti soubor PCD. To by mohl být případ, pokud jste nesprávně přečetli příponu souboru, což je opravdu snadné udělat s příponou, která má taková běžná písmena.

Například PSD a PDD jsou ve srovnání s PCD vypnuty pouze o jedno písmeno, ale například pokus o otevření jednoho z těchto souborů v programu Pokemon vás nedostane příliš daleko a pravděpodobně narazíte na nějaké chyby.

Totéž lze říci o ostatních, jako jsou soubory PDC, PPC a PCC. Pokud máte jeden z těchto souborů nebo něco úplně jiného, ​​prozkoumejte písmena / číslice, které následují za názvem souboru, a dozvíte se více o formátu a programu, který potřebujete k otevření, úpravě nebo převodu souboru.