Jak otevřít, přehrát a převést soubor MPL

Soubor s příponou MPL je soubor seznamu skladeb AVCHD. Pokud jde o soubory seznamu skladeb, nejedná se o skutečné záznamy pořízené videokamerou nebo jiným zařízením pro záznam videa. Jedná se spíše o odkaz na skutečná videa, což jsou pravděpodobně soubory .MTS, které byste také měli vidět.

Formát souboru MPL se používá také pro soubory titulků MPL2. Jedná se o textové soubory, které obsahují titulky pro přehrávače médií, které se mají zobrazit během přehrávání videa.

Grafický soubor HotSauce je méně běžný formát, který používá příponu MPL.


Jak otevřít soubor MPL

Soubory MPL uložené jako soubory seznamu skladeb lze otevírat pomocí produktů Roxio Creator a CyberLink PowerDVD a také zdarma pomocí MPC-HC, VLC a BS.Player. Vzhledem k tomu, že formát je v XML, měli byste být schopni pomocí textového editoru zobrazit cesty k souborům, kde se nacházejí mediální soubory.

Soubory MPL jsou obvykle uloženy v zařízení ve složce AVCHD BDMV PLAYLIST .

Zatímco textoví editori mohou otevřít soubory MPL2 Titulky pro ruční čtení titulků, praktičtější použití je v programech jako MPC-HC, takže se zobrazují spolu s odpovídajícím videem. Nezapomeňte, že se jedná pouze o textové soubory, které zobrazují text na základě časových značek; ve skutečnosti to nejsou samotné video soubory.

Přestože soubory MPL lze upravovat pomocí libovolného textového editoru, Subtitle Edit je jedním příkladem editoru MPL, který je vytvořen speciálně pro úpravy titulků.

Pokud se váš soubor neotevírá pomocí výše uvedených návrhů, můžete se setkat se souborem jiného formátu, který vypadá jako soubor .MPL, například WPL (Windows Media Player Playlist).

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor MPL, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory MPL, zjistěte, jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru pro vytváření ta změna ve Windows.

Jak převést soubor MPL

Protože soubory seznamu AVCHD Playlist ve skutečnosti neobsahují žádné mediální soubory, nemůžete převést MPL přímo do formátu MP3, MP4, WMV, MKV nebo do jiného zvukového nebo obrazového formátu. Pokud chcete převést skutečné mediální soubory do jiného formátu, můžete otevřít soubory MTS (nebo jakýkoli formát, ve kterém jsou mediální soubory) pomocí bezplatných softwarových programů pro převádění souborů.

Soubory MPL použité pro titulky lze převést na SRT pomocí nástroje To SRT Converter. Výše uvedený program Subtitle Edit umí také převádět soubory MPL do široké škály formátů titulků. Stejně jako soubory seznamu skladeb AVCHD, které jsou pouze textovými dokumenty, nelze převádět soubory MPL na MP4 nebo jiné formáty videa.

Převod MPL na MPG může odkazovat na převod mezi mil na litr a mil na galon, z nichž žádný nemá nic společného s těmito formáty souborů. Matematické výpočty můžete provést pomocí převodní kalkulačky.


Více informací o souborech titulků MPL2

Tento formát titulků používá hranaté závorky a decaseconds. Například vysvětlit, že text titulků by se měl zobrazit za 10.5 sekundy a poté zmizí o 15.2 sekundy později, je zapsán jako [105] [152].

Více textových řádků je konfigurováno jako zalomení řádku [105] [152] První řádek | Druhý řádek.

Titulky lze kurzívou uvozovat lomítkem, například takto: [105] [152] / První řádek | Druhý řádek. Nebo udělat druhou kurzívu: [105] [152] První řádek |/ Druhý řádek. Totéž lze udělat na obou řádcích, aby oba vypadaly kurzívou.

Původní formát souboru používal rámce pro nastavení časů titulků, ale ve druhé verzi byl poté přepnut na decaseconds.