Soubor GHO (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou GHO je soubor Norton Ghost Backup.

Soubory GHO jsou úplné zálohy celého zařízení, obvykle pevného disku, vytvořeného pomocí nyní ukončeného programu Norton Ghost od společnosti Symantec. Po ukončení softwaru v roce 2013 bylo možné soubory GHO vytvářet pomocí sady Symantec Ghost Solution Suite.

Některé soubory GHO jsou doprovázeny soubory GHS, což jsou částečné soubory používané k ukládání obrazů disků na menších úložných zařízeních.


Jak otevřít soubor GHO

Soubory GHO lze otevírat pomocí sady Symantec Ghost Solution Suite. Pro bezplatný program, který může otevírat soubory GHO, nebo pokud tento software nemáte, použijte Ghost Explorer. Je to přenosný program, který vám umožní extrahovat konkrétní soubory a složky ze souboru GHO a uložit je do vlastního cíle.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor GHO, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději nechali jiný nainstalovaný program otevřít soubory GHO, můžete změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru v systému Windows.

Jak převést soubor GHO

Soubory GHO lze do počítače obnovit pomocí softwaru, který soubor GHO vytvořil, například Ghost Solution Suite. Se souborem GHO však nemůžete zacházet jako s instalačním diskem a použít jej k instalaci operačního systému.

Například i když lze obraz ISO vypálený na disk použít k instalaci systému Windows na pevný disk, nemůžete převést soubor GHO na ISO a použít jej k instalaci systému Windows (nebo macOS atd.). Jinými slovy, soubor GHO nelze obnovit převedením na soubor ISO a následným spuštěním, jako byste to udělali při instalaci operačního systému.

GHO však můžete převést na VHD, pokud chcete, aby byl soubor ve formátu souboru Virtual PC Virtual Hard Disk. Chcete-li to provést, přečtěte si návod Simona Rozmana.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Je důležité se ujistit, že váš soubor končí příponou .GHO, než se jej pokusíte otevřít otvíračem souboru GHO. Některé soubory používají velmi podobnou příponu souboru, která usnadňuje záměnu jiného formátu s formátem souboru Norton Ghost Backup.

Například soubory GHB jsou soubory Lego Ghost Path, které by na první pohled mohly vypadat, že nějakým způsobem souvisejí se soubory GHO. Pokud se však pokusíte otevřít soubor GHB v programu Symantec, neudělá to, co očekáváte, a totéž platí i naopak, protože videohra Lego Racers (která používá soubory GHB) nemá nic společného s Norton Ghost Zálohujte soubory.

GLO je další, který by mohl být pro GHO zaměněn. Soubory RoboHelp Glossary používají tuto příponu souboru, takže otevření jednoho pomocí aplikace Ghost Explorer by nebylo užitečné. HGT je podobný příklad.

Pokud opravdu nemáte soubor GHO, zkontrolujte na konci souboru příponu a prozkoumejte tato písmena nebo čísla, abyste se dozvěděli více o programu, který potřebujete k jeho zobrazení nebo převodu.