Soubor ACO (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou ACO je soubor Adobe Color vytvořený v Adobe Photoshopu, který ukládá kolekci barev.

Název každé barvy je také uložen v tomto souboru. Názvy můžete zobrazit tak, že umístíte kurzor myši na barvu v okně Vzorník ve Photoshopu.

Některé soubory ACO mohou být místo toho soubory ArCon Project používané s architektonickým softwarem ArCon, ale máme o nich velmi málo informací.


Jak otevřít soubor ACO

Soubory ACO, které jsou soubory Adobe Color, lze otevřít v aplikaci Adobe Photoshop několika různými způsoby.

Nejjednodušší způsob, jak otevřít soubor ACO, je použít soubor Upravit> Předvolby> Správce předvoleb ... položka nabídky. Změňte „Typ předvolby:“ na Vzorník a pak zvolte Zatížení... vyhledejte soubor ACO.

Další metodou je přístup k Okno> Vzorník Jídelní lístek. V pravém horním rohu malého okna, které se otevírá ve Photoshopu (pravděpodobně napravo od programu), je tlačítko. Klikněte na toto tlačítko a poté vyberte ikonu Načíst vzorky ... volba.

Bez ohledu na to, jakou metodu použijete, při procházení souboru ACO, který chcete otevřít, se ujistěte, že je možnost „Soubory typu:“ nastavena na ACO a nikoli na ACT, ASE nebo cokoli jiného.

I když si můžete ve Photoshopu vytvořit vlastní vzorník (prostřednictvím Uložit vzorky ... pomocí druhé metody výše), program obsahuje několik z nich při první instalaci. Ty se nacházejí ve složce Presets Color Swatches instalačního adresáře a při otevření se automaticky načtou do aplikace Photoshop.

Soubory ArCon Project jsou spojeny se softwarem s názvem ArCon (planTEK).

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor ACO, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory ACO, můžete změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru v systému Windows.

Jak převést soubor ACO

Formát ACO je speciální formát používaný pouze ve Photoshopu, takže není důvod převádět soubor ACO do jiného formátu. Ve skutečnosti Photoshop nemůže ani vidět / procházet / otevřít soubor, pokud je uložen pod jinou příponou souboru, takže jeho převod by byl zbytečný.

Ačkoli jsou soubory ACO výjimkou, v tomto případě je obvykle pravda, že můžete použít bezplatný převaděč souborů k převodu jednoho formátu souboru do jiného, ​​jako je tomu u populárních formátů, jako jsou DOCX a MP4.

Pokud se vám podaří získat soubor ACO k otevření pomocí ArConu, můžete jej také použít k převodu souboru ACO. Soubory projektu, jako jsou tyto, se však obvykle ukládají v proprietárním formátu, který je užitečný pouze v rámci programu, který je vytvořil. Navíc, vzhledem k tomu, že se jedná o soubor projektu, pravděpodobně obsahuje další věci související s projektem, jako jsou obrázky, textury atd., Takže je nepravděpodobné, že jej lze převést do jiného formátu.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor neotevře správně s programy, které jsme propojili výše, zkontrolujte příponu souboru a ujistěte se, že skutečně čte soubor „.ACO“, nikoli něco, co vypadá podobně. Některé soubory sdílejí podobně vypadající přípony, i když spolu nesouvisí a nelze je otevřít stejným způsobem.

Například soubory ACF a AC3 jsou nápadně podobné, ale nemělo by se s nimi zacházet přesně jako se soubory ACO.

AC soubory jsou dalším příkladem. Používají příponu souboru, která má pouze jedno písmeno, ale ve skutečnosti nesouvisí s Adobe Photoshop a ArCon. Místo toho by soubory AC mohly být soubory Autoconf Script nebo soubory AC3D 3D.