Opravit Gdiplus.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Chyby Gdiplus.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru gdiplus DLL.

V některých případech mohou chyby gdiplus.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby gdiplus.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby gdiplus.dll:

Gdiplus.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože gdiplus.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] gdiplus.dll
Soubor gdiplus.dll chybí.
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: gdiplus.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Gdiplus.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby gdiplus.dll je důležitou informací, která vám při řešení problému pomůže.

Chybová zpráva gdiplus.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Jak opravit chyby Gdiplus.dll

Nestahujte soubor gdiplus.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii gdiplus.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě gdiplus.dll.

 1. Obnovte gdiplus.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru gdiplus.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali gdiplus.dll, ale již jste vysypali Koš, můžete obnovit gdiplus.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru gdiplus.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby gdiplus.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba gdiplus.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Stáhněte si Redistribuovatelnou platformu SDK: GDI + od společnosti Microsoft a nainstalujte ji, ale pouze pokud používáte Windows XP nebo Windows Vista. V kroku 7 níže najdete podobné řešení pro Windows 7 a novější.

  Tento bezplatný softwarový balíček od společnosti Microsoft je původním zdrojem souboru DLL gdiplus.dll, takže to zkuste vyzkoušet na systémech Vista a XP. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor gdiplus.dll, je nejpravděpodobnějším řešením této chyby DLL. Obecné rady naleznete v části Jak správně přeinstalovat program v systému Windows.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba gdiplus.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s gdiplus.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor gdiplus.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor gdiplus.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - byl to jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby gdiplus.dll.

 7. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru gdiplus.dll, pokud používáte Windows 7 nebo novější.

  Tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft alespoň v novějších verzích systému Windows, takže pokud ještě nemáte, vyzkoušejte nástroj Kontrola systémových souborů.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft v počítači. Soubor gdiplus.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby gdiplus.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory gdiplus.dll nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s gdiplus.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru gdiplus.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu gdiplus.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby gdiplus.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby gdiplus.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.