Jak opravit chyby Zlib1.dll chybí nebo nebyly nalezeny

Soubor zlib1.dll souvisí s knihovnou komprimace zlib. Chyby souboru Zlib1.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL zlib1.

V některých případech mohou chyby zlib1.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby zlib1.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak tyto chyby zobrazit:

Zlib1.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen zlib1.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] zlib1.dll
Soubor zlib1.dll chybí.
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: zlib1.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy aplikace Zlib1.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby zlib1.dll je důležitá informace, která vám při řešení problému pomůže.

Chybová zpráva se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Jak opravit chyby Zlib1.dll

Nestahujte zlib1.dll z webu „DLL download“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete jeho kopii, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud kvůli chybě nemůžete běžně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte zlib1.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali zlib1.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete jej obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru zlib1.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.


 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby zlib1.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Přeinstalujte program, který používá soubor zlib1.dll. Pokud k chybě dojde při použití konkrétního programu, měl by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor zlib1.dll, pokud je to možné.


 4. Nainstalujte MinGW a zkopírujte soubor zlib1.dll tam, kam potřebujete. Postupujte podle tohoto kroku, pokud nemáte štěstí s přeinstalováním programu, který jej používá, soubor zlib1.dll.

  Některá další podobná řešení najdete v tomto vlákně přetečení zásobníku.


 5. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba zlib1.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s zlib1.dll. Pokud se vám například při přehrávání 1D videohry zobrazuje chyba „Soubor zlib3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor zlib1.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami nebo multimediálními programy - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 7. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby zlib1.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží s jednotlivými soubory nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s zlib1.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru zlib1.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.


 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu zlib1.dll, měl by to být váš další postup.

  Po tomto kroku budete pravděpodobně muset opakovat krok 4, abyste získali program, který dodává soubor zlib1.dll.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby pomocí kroku odstraňování problémů před tímto krokem.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby zlib1.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.