Jak vytvořit obraz ISO z disku DVD, CD nebo BD

Co znát

Windows nemají nativní způsob, jak vytvořit ISO z DVD, ale můžete k tomu použít bezplatný nástroj.

Pokud chcete vytvořit ISO z DVD, musíte mít DVD mechaniku, ve které můžete DVD použít.

Soubor ISO, stejně jako disky, ze kterých jsou vytvořeny, může zabrat velké množství úložného prostoru na vašem pevném disku.

Vytvoření souboru ISO z DVD nebo jakéhokoli disku je pomocí správného bezplatného nástroje velmi snadné a představuje fantastický způsob zálohování důležitých disků DVD, BD nebo CD na pevný disk.

Vytváření a ukládání ISO záloh vašich důležitých instalačních disků softwaru a dokonce i disků pro nastavení operačního systému je chytrý plán. Doplňte to neomezenou zálohovací službou online a máte strategii zálohování téměř neprůstřelných disků.

Obrazy ISO jsou skvělé, protože jsou soběstačnými a dokonalými reprezentacemi dat na disku. Jelikož jde o jednotlivé soubory, je snazší je ukládat a organizovat než přímé kopie složek a souborů na disku.

Windows nemají vestavěný způsob vytváření obrazových souborů ISO, takže si budete muset stáhnout program, který to udělá za vás. Naštěstí existuje několik freewarových nástrojů, díky nimž je vytváření obrazů ISO opravdu snadný úkol.

Potřebný čas: Vytvoření obrazového souboru ISO z disku DVD, CD nebo BD je snadné, ale může trvat kdekoli od několika minut do více než hodiny, v závislosti na velikosti disku a rychlosti vašeho počítače.

Tyto pokyny platí pro uživatele Windows, macOS a Linux. Pro každý kurz existuje samostatná část.


Vytvořte ISO z DVD, BD nebo CD disku

 1. Stáhněte si BurnAware Free, zcela bezplatný program, který mimo jiné umožňuje vytvářet obraz ISO ze všech typů disků CD, DVD a BD.

  BurnAware Free funguje ve Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista a Windows XP. Jsou podporovány 32bitové i 64bitové verze těchto operačních systémů.

  K dispozici jsou také „Premium“ a „Professional“ verze BurnAware, které nejsou zdarma. Verze „Free“ je však plně schopna vytvářet obrázky ISO z vašich disků, což je cílem tohoto tutoriálu. Jen se ujistěte, že jste vybrali odkaz ke stažení z BurnAware zdarma oblast jejich webových stránek.

  Pokud jste program BurnAware Free používali již dříve a nelíbí se vám to nebo to nefungovalo, existují alternativní způsoby, jak vytvořit ISO z disku. Ve spodní části této stránky naleznete další návrhy softwaru.

 2. Nainstalujte BurnAware Free spuštěním souboru burnaware_free_ [verze] .exe, který jste právě stáhli.

  Během nebo po instalaci se může zobrazit jedna nebo více obrazovek Volitelná nabídka nebo Instalovat další software. Můžete libovolnou z těchto možností odmítnout nebo zrušit výběr a pokračovat.

 3. Spusťte program BurnAware Free buď z zástupce vytvořeného na ploše, nebo automaticky pomocí posledního kroku instalace.
 4. Vyberte Kopírovat do ISO ve sloupci Obrazy disku.

  Kromě stávajícího okna BurnAware Free, které je již otevřené, se zobrazí nástroj Kopírovat do obrázku.

  Možná jste viděli ikonu Vytvořit ISO pod kopií do ISO, ale nechcete ji vybrat pro tento konkrétní úkol. Nástroj Vytvořit ISO slouží k vytváření obrazu ISO nikoli z disku, ale ze sbírky souborů, které vyberete, například z pevného disku nebo jiného zdroje.

 5. V rozevírací nabídce v horní části okna vyberte optickou jednotku, kterou plánujete použít. Pokud máte pouze jednu jednotku, uvidíte pouze jednu možnost.

  Obrazy ISO můžete vytvářet pouze z disků, které vaše optická jednotka podporuje. Například pokud máte pouze jednotku DVD, nebudete moci vytvářet obrázky ISO z disků BD, protože vaše jednotka nebude moci z nich číst data.

 6. vybrat Procházet.

 7. Přejděte do umístění, do kterého chcete soubor ISO obrazu zapsat, a do textového pole Název souboru pojmenujte soubor, který se brzy připraví.

  Optické disky, zejména DVD a BD, pojmou několik gigabajtů dat a vytvoří ISO stejné velikosti. Ujistěte se, že jakýkoli disk, který zvolíte pro uložení ISO obrazu, má dostatek prostoru pro jeho podporu. Váš primární pevný disk má pravděpodobně dostatek volného místa, takže je zde vhodné zvolit vhodné umístění, například plochu, protože umístění pro vytvoření obrazu ISO je pravděpodobně v pořádku.

  Pokud je vaším konečným plánem získání dat z disku na jednotku flash, abyste z ní mohli bootovat, mějte na paměti, že pouhé vytvoření souboru ISO přímo na zařízení USB nebude fungovat podle vašich představ. Ve většině případů, jako když instalujete Windows 10 z flash disku, musíte provést několik dalších kroků, aby to fungovalo. Nápovědu najdete v části Jak vypálit soubor ISO na jednotku USB.

 8. Vybrat Ušetříte.

 9. Vložte do optické jednotky, kterou jste vybrali v kroku 5, disk CD, DVD nebo BD, ze kterého chcete vytvořit obraz ISO.

  V závislosti na konfiguraci funkce AutoRun v systému Windows ve vašem počítači se může spustit právě vložený disk (např. Se může začít přehrávat film nebo se může zobrazit instalační obrazovka systému Windows). Bez ohledu na to zavřete, co se objeví.

 10. vybrat Zkopírujte.

  Zobrazuje se zpráva Ve zdrojové jednotce není žádný disk? Pokud ano, stačí si vybrat OK a poté to zkuste znovu za několik sekund. Je pravděpodobné, že se roztočení disku ve vaší optické jednotce nedokončilo, takže jej Windows zatím ještě nevidí. Pokud se vám tato zpráva nezobrazí, ujistěte se, že používáte správnou optickou jednotku a že disk je čistý a nepoškozený.

 11. Počkejte, až se z vašeho disku vytvoří obraz ISO. Průběh můžete sledovat sledováním lišty průběhu obrázku nebo indikátoru x x x MB.

 12. Proces vytváření ISO je dokončen, jakmile se zobrazí zpráva Proces kopírování úspěšně dokončen spolu s dobou, kdy program BurnAware dokončil kopírování disku.

Soubor ISO bude pojmenován a umístěn tam, kde jste se rozhodli v kroku 7.

Nyní můžete zavřít okno Kopírovat do obrázku a také okno BurnAware Free. Nyní můžete také odebrat disk, který jste používali, z optické jednotky.

Vytváření obrázků ISO v systémech macOS a Linux

Vytvoření ISO v macOS je možné pomocí přiložených nástrojů.

 1. Otevřete Disk Utility. Můžete to udělat prostřednictvím Aplikace > Utility > Disk Utility.

 2. Jít do Soubor > Nový obrázek > Obrázek z [název zařízení].

 3. Pojmenujte nový soubor a vyberte, kam ho chcete uložit.

  K dispozici jsou také možnosti změny nastavení formátu a šifrování.

 4. Vybrat Ušetříte k vytvoření obrazového souboru.

 5. Po dokončení vyberte Hotovo.

Jakmile máte obraz CDR, můžete jej převést na ISO pomocí tohoto příkazu terminálu:

hdiutil convert /path/originalimage.cdr -format UDTO -o /path/convertedimage.iso

Chcete-li převést ISO na DMG, proveďte to z terminálu v počítači Mac:

hdiutil convert /path/originalimage.iso -format UDRW -o /path/convertedimage.dmg

V obou případech nahraďte / path / originalimage cestou a názvem souboru CDR nebo ISO a / path / převedený obrázek cestou a názvem souboru ISO nebo DMG, který chcete vytvořit.

V systému Linux otevřete okno terminálu a proveďte následující, přičemž / dev / dvd nahraďte cestou k optické jednotce a / path / image cestou a názvem souboru ISO, který vytváříte:

sudo dd if = / dev / dvd of = / path / image.iso

Naučte se, jak otevřít okno terminálu v Ubuntu, pokud to právě používáte.

Pokud chcete místo nástrojů příkazového řádku použít software k vytvoření obrazu ISO, zkuste Roxio Toast (Mac) nebo Brasero (Linux).


Další Windows ISO Creation Tools

I když nebudete moci přesně sledovat výše uvedený tutoriál, existuje několik dalších bezplatných nástrojů pro vytváření ISO, pokud se vám nelíbí BurnAware Free nebo pokud pro vás nefunguje.

Mezi oblíbené položky, které jsme v průběhu let zkoušeli, patří InfraRecorder, ISODisk, ImgBurn, ISO Recorder, CDBurnerXP a Free DVD to ISO Maker.