Jak sdílet složku na Disku Google

Disk Google umožňuje snadno sdílet dokumenty a soubory s kýmkoli jiným, kdo má účet Google. Na Disku Google můžete vytvářet složky a plnit je soubory, které obsahují nejrůznější související položky, včetně dokumentů, prezentací, tabulek, výkresů a PDF. Poté můžete složku, která obsahuje více dokumentů, sdílet se skupinou, abyste usnadnili spolupráci.

První věcí, kterou musíte udělat, než budete moci spolupracovat s ostatními na Disku Google, je vytvořit složku. Je to praktický organizační koš pro položky, které chcete sdílet. Vytvoření složky na Disku Google:

  1. Klepněte na tlačítko Nový v horní části obrazovky Disku Google.

  2. vybrat Desky v rozevírací nabídce.

  3. Do příslušného pole zadejte název složky.

  4. klikněte Vytvořit.


Sdílejte svou složku

Nyní, když jste vytvořili složku, musíte ji sdílet.

  1. Kliknutím na složku na Disku Google ji otevřete.

  2. V horní části obrazovky uvidíte Můj disk> [název vaší složky] a malou šipku dolů. Klikněte na šipka.

  3. Klikněte na Share v rozevírací nabídce.

  4. Zadejte e-mailové adresy všech lidí, se kterými chcete složku sdílet. Pokud chcete, klikněte Získejte odkaz ke sdílení Chcete-li obdržet odkaz, můžete e-mailem poslat komukoli, komu chcete získat přístup ke sdílené složce.

  5. V obou případech budete muset přidělit oprávnění lidem, které pozvete do sdílené složky. Každá osoba může být označena jako Divák or editor.

  6. klikněte Poslat.

Přidejte dokumenty do složky

S nastavenými předvolbami složky a sdílení je od nynějška velmi snadné sdílet soubory. Klepněte na Můj disk v horní části obrazovky složky se vrátíte na obrazovku, která zobrazuje nahrané soubory. Ve výchozím nastavení vám Disk Google zobrazuje všechny vaše sdílené i nesdílené soubory a uspořádá je podle data, kdy byly naposledy upraveny. Kliknutím a přetažením libovolného dokumentu do nové složky jej můžete sdílet. Jakýkoli soubor, složka, dokument, prezentace, tabulka nebo položka zdědí stejná oprávnění ke sdílení jako složka. Přidejte libovolný dokument a rozmach, sdílí se se skupinou. Kdokoli, kdo má přístup k úpravám do vaší složky, může dělat totéž a sdílet se skupinou více souborů.

Stejnou metodou můžete vytvořit podsložky pro uspořádání obsahu ve sdílené složce. Tímto způsobem neskončíte s velkou skupinou souborů a bez metody jejich třídění.


Hledání souborů na Disku Google

Při práci s Diskem Google se nemusíte spoléhat na navigaci ve složkách, abyste našli to, co potřebujete. Pokud svým souborům dáváte smysluplná jména, použijte vyhledávací lištu. Je to koneckonců Google.

Všichni, kdo mají přístup k úpravám, mohou vaše sdílené dokumenty upravovat živě, a to najednou. Rozhraní má tu a tam několik zvláštností, ale pro sdílení dokumentů je stále mnohem rychlejší než použití systému odbavení / odhlášení služby SharePoint.


Leave a Comment