Jak sdílet dokumenty a tabulky z Disku Google

Každý, kdo si zaregistruje bezplatný účet Google, získá 15 GB úložného prostoru na Disku Google zdarma. Disk Google je prostor v cloudu, který se synchronizuje s Dokumenty Google, Tabulkami Google a dalšími službami Google. Disk Google můžete použít ke sdílení dokumentu, který jste vytvořili v jedné ze služeb Google nebo nahráli z počítače. Pak je spolupráce s osobou nebo lidmi, se kterými dokument sdílíte, jednoduchá záležitost.


Jak nahrávat dokumenty na Disk Google

Pokud máte v počítači dokumenty, můžete je nahrát na Disk Google.

 1. V prohlížeči v počítači se přihlaste ke svému účtu Google.

 2. Klepněte na ikonu více polí v horní části obrazovky a vyberte pohon ze služeb v seznamu, který se zobrazí. Můžete také přejít přímo na obrazovku Disku Google.

 3. Otevřete své stávající Můj disk složku nebo vytvořte novou složku výběrem Nový tlačítko v horní části levého panelu.

 4. vybrat Nahrát soubor or Nahrání složky a přejděte do umístění dokumentu v počítači. Klikněte nebo stiskněte Vybrat nahrát soubor nebo složku na Disk Google.

Když vytváříte dokument v Dokumentech, Tabulkách nebo Prezentacích Google, vyberte Soubor > Přidat na Můj disk k zobrazení dokumentu na Disku Google.

Jakmile je dokument na Disku Google, můžete jej sdílet s ostatními a začít spolupracovat.

Jak sdílet dokumenty na Disku Google

Jakmile máte dokument na Disku Google:

 1. Přejděte na Disk Google na adrese drive.google.com a přihlaste se pomocí svého účtu Google.

 2. Najděte dokument, který chcete sdílet. Procházet v Můj disk složku nebo vyberte Nejnovější v levém panelu pro zobrazení pouze posledních dokumentů. Můžete také procházet všechny dokumenty pomocí vyhledávací lišty v horní části. Toto je koneckonců Google.

 3. Poklepáním na název souboru jej otevřete ve vlastním okně.

 4. vybrat Share v pravém horním rohu okna otevřete Podělte se s ostatními obrazovka.

 5. Klikněte nebo stiskněte Získejte odkaz ke sdílení k přijetí odkazu na váš dokument, který pak můžete poslat e-mailem skupině lidí. Zkopírujte odkaz, abyste jej mohli kdykoli poslat komukoli.

 6. Chcete-li, aby Google okamžitě odeslal e-mail obsahující odkaz na osobu nebo lidi, se kterými chcete dokument sdílet, zadejte jejich e-mailové adresy do příslušného pole.

 7. Vedle každé e-mailové adresy vyberte tužku a pomocí rozevírací nabídky vyberte jednu ze tří úrovní oprávnění: Může upravit, Může komentovatnebo Může zobrazit.

 8. Napište zprávu, která doprovází odkaz v e-mailu, a zaškrtněte políčko vedle Informujte lidi.

 9. vybrat Poslat. Příjemci e-mailu obdrží e-mail s předmětem obsahujícím název dokumentu. Klepnou na OTEVŘENO tlačítko v e-mailu pro přístup k dokumentu.


Tipy

 • Pokud je to možné, použijte adresu Gmailu, protože některé filtry nevyžádané pošty mohou blokovat pozvánkovou zprávu a Gmail vašeho příjemce je obvykle stejně jeho ID účtu Google.
 • Uložte kopii svého dokumentu před jeho sdílením, abyste získali referenční kopii nebo pro případ, že budete muset změnit několik změn.
 • Pamatujte, že lidé s přístupem ke sdílení mají pravomoc pozvat ostatní k prohlížení nebo úpravám dokumentu, pokud neurčíte jinak. Chcete-li tomu zabránit, vyberte pokročilý v Podělte se s ostatními před odesláním e-mailového upozornění a zaškrtněte políčko vedle Zabraňte editorům změnit přístup a přidávat nové lidi.
 • Chcete-li zabránit příjemcům ve stahování, tisku nebo kopírování dokumentu, zvolte pokročilý v Podělte se s ostatními před odesláním e-mailového upozornění a zaškrtněte políčko vedle Zakážete možnosti stahování, tisku a kopírování pro kometáře a diváky.