Jak vytvořit a sdílet seznam přání Amazon

Seznam přání Amazon může být užitečná věc. Použijte je k vytvoření seznamu vánočních dárků pro děti, k registraci svateb nebo dárků pro malé děti, jako připomínka věcí, které si chcete v budoucnu koupit, nebo jako seznam přání dárků, které chcete pro sebe. Můžete dokonce vytvořit všechny tyto seznamy, pokud chcete. Vše, co potřebujete, je účet Amazon a jste připraveni vytvořit svůj seznam přání Amazon.

Jste připraveni jít nakupovat? Zde je návod, jak můžete vytvořit a sdílet své seznamy přání Amazon.


Vytvoření seznamu přání Amazon

 1. Umístěte kurzor na libovolnou stránku na Amazonu Účty a seznamy.

  Pokud již máte spuštěný seznam přání, na této obrazovce se místo nového seznamu přání zobrazí seznam přání. V takovém případě přejděte přímo ke kroku 2.

 2. klikněte Vytvořte seznam.

 3. Vyberte, pro koho je seznam určen Vy or Někdo jiný.

 4. vybrat Seznam přání vytvořte seznam přání. Pokud vytváříte jiný druh seznamu, můžete si vybrat jednu z dalších možností.

 5. Zadejte jméno do Název seznamu.

 6. Rozhodněte se, zda chcete vytvořit seznam Veřejnost or soukromý. Pokud je zveřejňujete, klikněte na Veřejnost a zadejte jméno, pomocí kterého mohou lidé váš seznam vyhledat. Pokud je soukromé nastavení, klikněte na soukromý.

 7. klikněte Vytvořit seznam.

Tady to máš. Vytvořili jste svůj první seznam přání Amazon. Jakmile jej vytvoříte, můžete jej spravovat a přidat do něj další informace, například dodací adresu nebo datum narození, pokud je to váš seznam přání k narozeninám.

Správa seznamu přání Amazon

Jakmile vytvoříte svůj seznam přání, můžete jej upravit nebo dokonce smazat.

 1. Umístěte kurzor na libovolnou stránku na Amazonu Účty a seznamy.

 2. z Vaše seznamy v části klikněte na název seznamu, který chcete spravovat, nebo klikněte na Vaše seznamy z pravé strany se dostanete na stránku hlavních seznamů. Odtud klikněte na konkrétní seznam, který chcete spravovat.

 3. Vznášet se nad Moře na pravé straně (vedle tří teček) a klikněte Spravovat seznam.

 4. Odtud můžete změnit název svého seznamu, nastavení ochrany osobních údajů, datum narození (je-li seznam pro jednotlivce), dodací adresu, web (je-li seznam pro organizaci) a další.

 5. vybrat Ponechejte zakoupené položky ve svém seznamu ponechat vše na vašem seznamu, i když si to někdo koupí. Bude označen datem, kdy byl naposledy zakoupen.

 6. Pokud je váš seznam seznamem dárků, můžete vybrat Nepokazte moje překvapení. Při použití této možnosti zůstanou zakoupené položky ve vašem seznamu několik týdnů. Pokud se pokusíte koupit jednu z těchto položek, zobrazí se upozornění na nákup duplicitních položek.

 7. klikněte Uložit změny aktualizovat možnosti seznamu.

Odstranění seznamu se také provádí z Spravovat seznam stránce, takže po kroku 3 klikněte na Smazat seznam namísto. Klepněte na Ano v potvrzovacím okně svůj seznam smažete.


Přidávání položek do seznamu přání Amazon

Před sdílením seznamu přání s ostatními musíte do něj přidat některé položky.

Z webu Amazon v počítači

 1. Vyhledejte položku.

 2. v Koupit , klepněte na tlačítko Přidat do seznamu chcete-li jej přidat do výchozího seznamu, nebo kliknutím na šipku dolů vyberte seznam, do kterého jej chcete přidat.

 3. Položka se přidá do vašeho seznamu a můžete pokračovat v procházení.

Z aplikace Amazon Shopping na mobilním zařízení

 1. Otevřete aplikaci Amazon a vyhledejte položku.

 2. Proveďte jeden z následujících úkonů:

  • Na stránce s položkami přejděte dolů a klepněte na Přidat do seznamu přání, poté vyberte seznam, do kterého jej chcete přidat.

  OR

  • Na stránce s výsledky vyhledávání klepněte a podržte obrázek položky. V dolní části obrazovky se zobrazí váš výchozí seznam přání. Poté položku přetáhněte na lištu seznamu přání a pusťte ji.

 3. Vaše položka je uložena do vašeho seznamu přání.

Vlastníci seznamu i spolupracovníci mohou přidávat položky do seznamu přání, ale některé položky nelze přidat do žádného seznamu přání, například knihy mimo tisk, položky bez dat vydání a položky s omezením množství.


Sdílení seznamu přání Amazon

Jakmile vytvoříte svůj seznam přání, je čas jej sdílet. Můžete jej sdílet se všemi, pouze s vybranou skupinou lidí nebo vůbec s nikým (ponecháte si to jen pro sebe). Chcete-li svůj seznam sdílet, musíte nejprve změnit nastavení ochrany osobních údajů a poté sdílet odkaz.

Změna nastavení ochrany osobních údajů v seznamu přání

 1. Na stránce seznamu klikněte na Moře > Spravovat seznam.

 2. Pod Soukromívyberte Veřejnost or Společná, S Veřejnost, kdokoli může vyhledat a najít seznam; s Společná mohou to vidět pouze lidé s přímým odkazem. (soukromý skryje to před všemi.)

 3. klikněte Uložit změny. Pokud jste jej zveřejnili, bude váš seznam prohledávatelný po 15 minutách.

Přímé sdílení odkazu na seznam přání

Pokud je váš seznam přání sdílený, budete muset odeslat odkaz těm, se kterými chcete seznam sdílet.

 1. Na stránce seznamu vyberte seznam, který chcete sdílet.

 2. klikněte Odeslat seznam ostatním.

 3. klikněte Zobrazit pouze.

 4. klikněte Copy Link sdílet odkaz sami nebo kliknout Pozvat e-mailem k odeslání odkazu prostřednictvím výchozího e-mailového klienta, jako je MS Outlook, Apple Mail nebo Mozilla Thunderbird.

 5. Až skončíte, zavřete vyskakovací okno.

Hledání veřejného seznamu přání Amazon

Takto můžete vyhledávat pouze seznamy nastavené na Veřejné. K vyhledání sdíleného seznamu budete potřebovat přímý odkaz.

 1. Otevřete vyhledávací stránku buď přechodem na Najděte seznam nebo registr nebo se vznášet nad Účty a seznamy, kliknutím Vaše seznamy > Tví přátelé.

 2. Zadejte jméno osoby, jejíž seznam chcete najít. Chcete-li vyhledat jakékoli varianty jména osoby, nechte vybranou možnost Zahrnout varianty jména.

 3. klikněte Vyhledávání.

 4. V seznamu výsledků klikněte buď na jméno osoby, abyste zobrazili její seznamy přání, nebo klikněte na Přidat přítele. Tato možnost přidá osobu do seznamu vašich přátel, takže na ni můžete přijít bez dalšího vyhledávání.

Odebrání seznamu přání z karty Přátelé

Pokud již nechcete ve svém účtu Amazon vidět seznam přání svého přítele, můžete jej ze svého profilu odebrat (samotný seznam se neodstraní, pouze se odstraní z vašeho profilu).

 1. Umístěte kurzor na libovolnou stránku na Amazonu Účty a seznamy.

 2. Kliknutím na libovolný název seznamu přání otevřete Spravujte seznamy přání stránky.

 3. klikněte Tví přátelé.

 4. Vyberte jméno osoby.

 5. klikněte Seznam přání.

 6. klikněte Odebrat přítele.

 7. Potvrďte odstranění kliknutím Odstranit ve vyskakovacím okně.