Jak opravit chybu čtení disku PS2

PlayStation 2 (PS2) byla na svou dobu úžasná herní konzole. To je důvod, proč je stále považován některými za nejlepší všech dob. Mělo to však jeden docela běžný problém, který frustroval hráče po celá desetiletí. Chyba čtení disku PS2 byla až příliš častá a dala se zčásti připsat relativně nové DVD technologii, když byla konzole vydána, ale to ji nijak neomezuje na problémy. Naštěstí existovala také spousta běžných řešení, která vám pomohou dostat se zpět do hry.


Co je chyba čtení disku PS2?

Jak název napovídá, chyba čtení disku PS2 nastane, když systém PS2 nedokáže přečíst disk, který vložíte do jednotky. PS2 se před zobrazením chyby obvykle pokusí na několik minut přečíst disk.

Co způsobuje chybu při čtení disku PS2?

Existuje spousta důvodů, proč by PS2 nemohl číst disk. Obvykle to zahrnuje znečištění disku nebo čtecího laseru uvnitř jednotky. Někdy je disk poškozen a data na něm nejsou čitelná. Konečně, ve starších zařízeních může laser slabnout a brzy selže.


Vyřešte chybu čtení disku PS2

Pokud narazíte na chybu čtečky disků PS2, existuje několik věcí, které můžete zkusit přimět konzolu ke čtení disků.

  1. Vysuňte disk a vyhledejte prach a škrábance. Pokud je nevidíte, otočte disk do strany poblíž zdroje světla.

  2. Pokud je disk poškozen, můžete vyzkoušet sadu na opravu disku, která opraví poškození a uvede disk znovu do provozu.

  3. Pokud jste neviděli žádné zjevné poškození, vyzkoušejte jiný disk a zkontrolujte, zda se přehrává. Pokud ano, vyzkoušejte místo disku PS2 další disky, abyste se ujistili, že problém představuje první disk.

  4. Pokud se nehraje více disků, zkuste zjistit, zda existuje vzor. Jsou všechny stejné barvy? To by mohlo znamenat problém s laserem. Pokud máte problém pouze s modrými / fialovými disky, pomocí páskového my můžete číst modré / fialové disky.

  5. Pokud by to vypadalo jako laser, a nikoli disky, je zdrojem problému, můžete zkusit disk pro čištění čoček. Pokud je laser jen zaprášený, mohl by být čistič schopen věci uklidit.

  6. Můžete také vyzkoušet plechovku stlačeného vzduchu, jak to v mnoha kancelářích čistí klávesnice, a vyfouknout z PS2 přebytečný prach. Otevřete jednotku DVD a nastříkejte vzduch dovnitř. Dávejte pozor, abyste plechovku neotočili dnem vzhůru nebo aby se sláma nedostala do konzoly.

  7. Pokud se cítíte obzvláště odvážní, můžete vždy zkusit demontovat PS2 a vyčistit laser ručně. To může být docela obtížné a časově náročné, takže byste měli mít jistotu ve svých opravárenských dovednostech, než vyzkoušíte tuto metodu.

  8. A konečně, když chyba přetrvává na více discích a čištění laseru PS2 se nezdá být trikem, možná budete muset zvážit možnost selhání laseru. I když je možné jej vyměnit, výměna celého systému PS2 je pravděpodobně nákladově efektivnější.