Můžete používat iPhone v režimu disku?

IPhone je mnoho věcí: telefon, přehrávač médií, hrací automat, zařízení na internetu. S úložištěm až 256 GB je to také jako přenosný pevný disk nebo USB flash disk. Když přemýšlíte o iPhonu jako o úložném zařízení, je rozumné si klást otázku, zda byste mohli iPhone používat v režimu disku - způsob, jak používat iPhone jako přenosný pevný disk k ukládání a přenosu jakéhokoli druhu souboru.

Některé dřívější modely iPodů nabízely režim disku, takže je rozumné si myslet, že pokročilejší zařízení, jako je iPhone, by mělo tuto funkci také podporovat, že?

Krátká odpověď je ne, iPhone nepodporuje režim disku. Úplná odpověď samozřejmě vyžaduje další kontext.


Vysvětlení režimu disku

Režim disku se poprvé objevil na iPodech ve dnech před iPhone a předtím, než jste mohli získat 64 GB USB flash disk za méně než 20 USD. V té době dávalo smysl umožnit uživatelům ukládat nehudební soubory do dostupného úložného prostoru na iPodu a byl to příjemný bonus pro pokročilé uživatele.

Aby bylo možné iPod používat v režimu disku, musel uživatel povolit režim disku prostřednictvím iTunes a operační systém přehrávače iPod musel být nastaven tak, aby podporoval přístup k souborovému systému přehrávače iPod.

Aby bylo možné ručně přesouvat jiné než hudební soubory do a z iPodu, uživatelé pouze procházeli obsah svého iPodu. Přemýšlejte o svém stolním nebo přenosném počítači: když klikáte na složky na ploše nebo na pevném disku, procházíte sadu složek a souborů. Toto je souborový systém počítače. Když byl iPod uveden do režimu disku, mohl uživatel přistupovat ke složkám a souborům v iPodu pouhým poklepáním na ikonu iPodu na ploše a přidáním nebo odebráním položek.

Systém souborů iPhone

Na druhé straně iPhone nemá ikonu, která se po synchronizaci zobrazí na ploše a nelze ji otevřít jednoduchým dvojitým kliknutím. Je to proto, že souborový systém iPhonu je uživateli většinou skrytý.

Artur Debat / Getty Images

Jako každý počítač, i iPhone má souborový systém - bez něj by iOS nemohl fungovat a do telefonu byste nemohli ukládat hudbu, aplikace, knihy a další soubory - ale Apple jej většinou skryl před uživatel. To se děje jak pro zajištění jednoduchosti používání iPhonu (čím větší přístup máte k souborům a složkám, tím více potíží se vám může náhodně dostat), tak i pro zajištění toho, že iTunes, iCloud a některé funkce iPhone jsou jediným způsobem obsah do iPhonu (nebo jiného zařízení iOS).

I když není k dispozici celý systém souborů, aplikace Soubory, která je předinstalovaná v systému iOS 11 a novějších, usnadňuje správu souborů na vašem zařízení iOS než kdy dříve. Další informace najdete v článku Jak používat aplikaci Soubory na iPhonu nebo iPadu.


Přidávání souborů do iPhone

I když není k dispozici režim disku pro iPhone, můžete stále ukládat soubory do telefonu. Stačí je synchronizovat s kompatibilní aplikací přes iTunes. K tomu budete potřebovat aplikaci, která dokáže použít typ souboru, který chcete synchronizovat - aplikaci, která dokáže zobrazit dokumenty PDF nebo Word, aplikaci, která dokáže přehrávat filmy nebo MP3 atd.

U souborů, které chcete použít s aplikacemi předinstalovanými ve vašem iPhone, jako je Hudba nebo Filmy, jednoduše přidejte tyto soubory do své knihovny iTunes a synchronizujte telefon. U jiných druhů souborů si nainstalujte správnou aplikaci, která je bude používat, a poté:

 1. Synchronizujte svůj iPhone s počítačem.

 2. Klikněte na ikonu iPhone v levém horním rohu.

 3. Klikněte na Sdílení souborů nabídka vlevo v iTunes.

 4. Na této obrazovce vyberte aplikaci, do které chcete přidat soubory.

 5. klikněte přidat procházet pevný disk a najít požadované soubory.

 6. Když přidáte všechny soubory, proveďte synchronizaci znovu a tyto soubory na vás budou čekat v aplikacích, do kterých jste je synchronizovali.


Sdílení souborů přes AirDrop

Kromě synchronizace souborů prostřednictvím iTunes můžete také vyměňovat soubory mezi zařízeními iOS a Mac pomocí AirDrop, nástroje pro bezdrátový přenos souborů zabudovaného do těchto zařízení. V tomto článku se dozvíte, jak používat AirDrop na iPhone.

Software třetích stran pro správu souborů iPhone

Pokud jste opravdu odhodláni používat iPhone v režimu disku, nemáte úplně smůlu. Existují programy třetích stran pro Mac a Windows a několik aplikací pro iPhone, které vám mohou pomoci, včetně:

aplikace pro iPhone
Tyto aplikace vám neumožňují přístup k souborovému systému iPhone, ale umožňují vám ukládat soubory.

 • Box: Zdarma (vyžaduje bezplatný účet; možnost upgradu předplatného)
 • Dropbox: Zdarma (vyžaduje bezplatný účet; možnost upgradu předplatného)

Desktopové programy
Tyto programy poskytují funkci režimu skutečného disku a umožňují vám přístup k systému souborů.

 • Coolmuster iPad iPad iPhone Režim disku iPod: Volný, uvolnit; Mac a PC
 • Úžasné: Volný, uvolnit; Mac a PC
 • iExplorer: Zaplaceno; Mac a PC
 • TouchCopy: Zaplaceno; Mac a PC

Leave a Comment