Můžete získat Microsoft IE pro iPhone nebo iPad?

Ať už máte rádi Safari, Chrome, Firefox nebo něco jiného, ​​budete chtít používat svůj oblíbený webový prohlížeč na všech svých zařízeních. Co se ale stane, pokud je vaším oblíbeným webovým prohlížečem Microsoft Internet Explorer (známý také pod zkratkou IE)? IE funguje skvěle na stolních počítačích (pokud nepoužíváte Mac; IE na Macu už roky neexistuje). Pokud používáte také zařízení se systémem iOS, budete potřebovat řešení, abyste mohli získat IE pro iPhone nebo iPad.

Kredit pro iPhone: Apple; Kredit loga IE: Microsoft


Internet Explorer na iPhonu nebo iPadu? Ne

Krátká odpověď je ne; pro iPhone nebo iPad neexistuje IE. Pokud máte rádi Internet Explorer nebo jste povinni jej používat pro práci, nikdy nebude IE pro iOS. Existují pro to dva kritické důvody:

  • Microsoft přestal vyrábět Internet Explorer pro Mac v roce 2006. Pokud společnost nevyvíjí IE pro Mac, zdá se nepravděpodobné, že by Microsoft najednou přinesl IE na iPhone.
  • Microsoft již nevyrábí IE pro žádný operační systém. Společnost úplně odešla z aplikace Internet Explorer v roce 2015 a nahradila ji novým prohlížečem s názvem Edge.

A co prohlížeč Microsoft Edge? Ano

I když IE není k dispozici pro iOS, můžete přejít na Microsoft Edge. Společnost Microsoft vydala verzi svého prohlížeče Edge pro iPhone a iPad. Microsoft Edge si můžete stáhnout z App Store.

Edge nějakou dobu existoval na jiných platformách, než jej Microsoft přivedl na iOS. Výsledkem bylo, že se kdysi zdálo, že Edge na iPhone pravděpodobně nikdy nepřijde, ale poté Microsoft vydal verzi iOS počátkem roku 2018. To je pro fanoušky Edge vynikající zpráva.

Kromě spuštění Edge existuje několik dalších způsobů, jak používat prohlížeče Microsoft na iPhonu nebo iPadu.


Změňte svého uživatelského agenta

Možná budete moci oklamat některé webové stránky, které vyžadují IE, aby si myslely, že běží na vašem iPhone, změnou svého uživatelského agenta. Uživatelský agent je bitový kód, který prohlížeč používá k identifikaci každého navštíveného webu. Když nastavíte svého agenta uživatele na Safari pro iOS (výchozí pro iPhony a iPady), váš prohlížeč řekne webům, že to je to, co při návštěvě webu je.

Pokud je vaše zařízení iOS jailbroken, můžete popadnout aplikaci pro přepínání uživatelských agentů z Cydie (i když si pamatujte, že útěk z vězení má své nevýhody). S jednou z těchto aplikací můžete Safari nechat webům sdělit, že jde o mnoho různých prohlížečů, včetně IE. V některých případech to může stačit na to, abyste se dostali na web, který potřebujete pouze pro IE.

Pokud web, který se pokoušíte navštívit, vyžaduje IE, protože používá technologie, které podporuje pouze Internet Explorer, tyto aplikace nebudou stačit. Mění pouze to, čím se Safari jeví, ne základní technologie v něm zabudované.


Použijte vzdálenou plochu

Dalším způsobem, jak používat IE v systému iOS, je program vzdálené plochy. Programy vzdálené plochy vám umožňují přihlásit se k počítači doma nebo v kanceláři přes internet pomocí iPhonu nebo iPadu. Když to uděláte, máte přístup ke všem souborům a programům v daném počítači, včetně Internet Exploreru, pokud jste jej tam nainstalovali.

Používání vzdálené plochy není pro každého. Za prvé, protože musíte streamovat data ze vzdáleného počítače do zařízení iOS, je to pomalejší než použití nativní aplikace nainstalované na vašem iPhone. Pro jiného to není něco, co by průměrný uživatel obecně mohl použít. Vyžaduje určité technické dovednosti nebo firemní IT oddělení, které vám pomůže s konfigurací.

Přesto, pokud si to chcete vyzkoušet, vyhledejte aplikace Citrix nebo VNC v App Store.

Alternativní prohlížeče pro iPhone a iPad

Pokud se rozhodně stavíte proti používání Safari na iPhonu nebo iPadu, můžete vždy vyzkoušet Chrome, který je k dispozici ke stažení zdarma z App Store.

Nemáte rádi Chrome? Pro iPhone a iPad je k dispozici spousta alternativních prohlížečů, z nichž mnohé nabízejí funkce, které nejsou k dispozici v Safari nebo Chrome. Možná vám jeden z nich bude více po chuti.